Vatan Bilgisayar'a ekran kartını iade edebilir miyim?

Aynı ekran karttan bende de var GTA 5 gibi ağır oyunlarda 75 dereceleri felan görüyorsan normaldir. Ama hiç bir şekilde performans kaybı yaşamıyorum. Tek fan sistemi olan bir ekran kartından daha iyi bir ısı dereceleri bekleme.

Sedat Bey'in mesajını görünce fark ettim ki kart tek fanlı. Bence o sıcaklıkları görmesi(GTA 5 baz alınarak) normal.

Aynı ekran karttan bende de var GTA 5 gibi ağır oyunlarda 75 dereceleri felan görüyorsan normaldir. Ama hiç bir şekilde performans kaybı yaşamıyorum. Tek fan sistemi olan bir ekran kartından daha iyi bir ısı dereceleri bekleme.
Csgo da düsük ayarlarda 70 derece
İşlemci sıcaklığın nasıl sormamın sebebi kasanın soğutması ile ilgili bir problem olabilir belki bileşenlerinin ayrıntılarını paylaşırsan daha iyi olur.
İşlemci sıcaklığım normal en fazla 60 derece
Aldığınız yere götürüp teslim edin, anormal bir sıcaklık değeri tespit edilirse değişim yapılabilir.
Götürdum bir kez ama oradada 70 gordu ama memnun degilim ben anlamiyorlar musteriyi yarın gidip değişim isticem

Csgo da düsük ayarlarda 70 derece

İşlemci sıcaklığım normal en fazla 60 derece

Götürdum bir kez ama oradada 70 gordu ama memnun degilim ben anlamiyorlar musteriyi yarın gidip değişim isticem

Hocam ben gtx 970 kullanıyorum kimi oyunda 70-75 arası görüyor bu rahatsız olunacak bir durum değil kaldı ki tek fanlı amd bir kart kullanıyorsunuz aşırı normal bir durum değişim çok zor şahsen o testi yürüten arkadaş ben olsam değişim talebini reddederdim direk. Alırken araştırmanız gerekiyor bu durumu, araştırsanız bile zaten tek fana sahip bir kart tabii ki ısınacak.(256 bit olduğu için fazla güç çekiyor 128 bit olsa bu kadar ısınmazdı)

+ olarak orda stress testte kaç dakika kaldı , 70 derecede sabit mi kaldı sıcaklığı? Bu durumda kasanızın hava akışı da kötü olabilir. Zira stress testte 70 derece olan kart CS:GO'da 70 derece olmamalı, bu kasanızın yeteri kadar hava akışı sağlayamadığını gösteriyor. Biraz daha detay paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışalım yine.

Hocam ben gtx 970 kullanıyorum kimi oyunda 70-75 arası görüyor bu rahatsız olunacak bir durum değil kaldı ki tek fanlı amd bir kart kullanıyorsunuz aşırı normal bir durum değişim çok zor şahsen o testi yürüten arkadaş ben olsam değişim talebini reddederdim direk. Alırken araştırmanız gerekiyor bu durumu, araştırsanız bile zaten tek fana sahip bir kart tabii ki ısınacak.(256 bit olduğu için fazla güç çekiyor 128 bit olsa bu kadar ısınmazdı)

+ olarak orda stress testte kaç dakika kaldı , 70 derecede sabit mi kaldı sıcaklığı? Bu durumda kasanızın hava akışı da kötü olabilir. Zira stress testte 70 derece olan kart CS:GO'da 70 derece olmamalı, bu kasanızın yeteri kadar hava akışı sağlayamadığını gösteriyor. Biraz daha detay paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışalım yine.
ben kasayı bir bütün olarak götürdüm orada csgoyu test ettik orta ayarlarda 70 derece oldu adam ne kasada ne de ekran kartında hiçbir sıkıntı yok dedi ama 70 derece hiç normal değil boş yükte youtube veya dizi izlerken 1.5 saat kullanimda 50 derece oluyor (işlemci: ryzen 5 2600 ekran kartı: rx 570 8 gb 256 bit anakart: gigabyte a320m s2h kasa: rampage redsky)
sizce sıkıntı neden kaynaklanıyor yardımcı olursanız sevinirim

@Silinen üye Dediğin değerler o ekran kartına göre gayet iyi. Ben 1660ti Gaming X (En iyi soğutmalı MSI modeli.) ile oyunlarda 70 hatta yazın 74 dereceyi görüyorum. 80 üstüne çıkmadığı sürece de bir sorun yok. Bence tek sorun sizin bu konuya fazla önem vermeniz 😀

Erkan kartı gayet iyi sen 70 dereceyi görünce "beyler ısınıyor kötü diyorsun" ayrıca kasa markan hiç iyi bir marka değil. Örneğin ben yazın PC topladım bende PUBG'de 74 dereceleri gördüm bir kaç ayar yaptım 72 oldu sonrasında bu ısı göstergesini kapattım, kaç derece olursa olsun benim için oyunda performans sorunu yaratmıyorsa bir sorun yoktur. Sen fazla düşünüyorsun bunu, gereksiz şekilde.

Screenshot_50.png

ben kasayı bir bütün olarak götürdüm orada csgoyu test ettik orta ayarlarda 70 derece oldu adam ne kasada ne de ekran kartında hiçbir sıkıntı yok dedi ama 70 derece hiç normal değil boş yükte youtube veya dizi izlerken 1.5 saat kullanimda 50 derece oluyor (işlemci: ryzen 5 2600 ekran kartı: rx 570 8 gb 256 bit anakart: gigabyte a320m s2h kasa: rampage redsky)
sizce sıkıntı neden kaynaklanıyor yardımcı olursanız sevinirim

GTX 970 Msi Gaming Edition kartım(2x fan) masaüstünde %5 kullanımda bu sıcaklıkta, sıcaklık değerinizde hala bi sorun olmadığını düşünüyorum hocam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı