Vatan Bilgisayar'da 18 Yaş Altı PC Toplayabilir mi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Reşit yaşta değilsin belki 18 yaş altındakilere nakitle alışveriş yaptırmama konusunda bir politikaları vardır sorsaydın neden diye ? 15 yaşındasın 3000 lira para çıkarıp bilgisayar alacaksın ben de şüpheli bulurdum açıkçası alınma ama öyle. Annen ya da babanla git tekrar yine nakit isteyin bakalım ne diyecekler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Borçlanma mı var ortada? Senin dediğin taksitli, kredili veya senetli işlemler için geçerli. Adam burada nakit alış-verişten bahsediyor. Peşin para ile alış-veriş bu. En sorunsuzu.
Arkadaşım iki taraflı olan sözleşmelerin hepsinde karşılıklı borçlanma var. Vasi, çocuğun (18 yaş altı) yaptığı işlemleri istediği zaman iptal edebilir.
18 yaş altı kişiler de alabilir. Miktar fazla ve nakit olduğu için şüphelenmiştir.
Alamaz demedim. Ama sözleşme Askıda geçerlidir. Yani Vasi istediği zaman böyle bir alışverişi iptal edebilir. Orada çalışanda sorun yaşamamak için böyle bir şey düşünmüştür

Arkadaşım iki taraflı olan sözleşmelerin hepsinde karşılıklı borçlanma var. Vasi, çocuğun (18 yaş altı) yaptığı işlemleri istediği zaman iptal edebilir.
Arkadaşım, nakit ödemede borçlanma olmaz. Alış-veriş olur. Vasi nasıl iptal ettirecek parası ödenmiş kullanılmış malı? Eğer çocuk imza atması gereken bir senet veya benzeri bir belge olsaydı izin verilmezdi.

18 yaş altında olduğu için velisi iptal ettirebiliyor.İster nakit alsın, ister EFT yaptırsın.

• Beğen
İfadeler: TMS
Başka bir şubesine git. Belli ki seni torbacı sanmış :D :D

Öncelikle 18 yaş altı nakit olarak alışveriş yapabilir. Vatan bilgisayar çalışanı, belki annesi babasından habersiz alışveriş yaptığını düşünmüş, daha sonra başı ağrımasın diye kabul etmemiştir. Evet hukuksal olarak sorun olmaz belki ama sonuçta sinirli anne baba ile neden uğraşmak zorunda kalsın?

Hayır saçmalamamış. Borçlar Kanununa göre 18 yaşından küçükler borçlanabilmeleri için vasilerinden izin almaları gerekiyor. Vasinin (Baban, Annen veya Velayetin kimdeyse) izin verdiği bir şekilde alabilirsin. Vasinden izin aldığına dair bir belge veya Vasinle birlikte gidersen istediğin şeyi alabilirsin

Hocam nakit alış verişten bahsediyor.

Borçlanma mı var ortada? Senin dediğin taksitli, kredili veya senetli işlemler için geçerli. Adam burada nakit alış-verişten bahsediyor. Peşin para ile alış-veriş bu. En sorunsuzu.
Nakit olsa da olmaz. Eğer anne-babanın haberi yoksa olaydan ve bunları iade ediyorum dese mecburen iade almak zorunda. Sattığı bir şeyi iade almak istemez sonuçta.

Arkadaşım, nakit ödemede borçlanma olmaz. Alış-veriş olur. Vasi nasıl iptal ettirecek parası ödenmiş kullanılmış malı? Eğer çocuk imza atması gereken bir senet veya benzeri bir belge olsaydı izin verilmezdi.
Satış sözleşmesi tam iki tarafa borç yükler. Vatana bilgisayarı verme borcu, çocuğa parayı ödeme borcu. 18 yaşından küçük olduğu için sınırlı ehliyetsizdir. Veli, vasi yada kanuni temsilcisi dışında normal şartlarda satış sözleşmesi yapamaz. Olay bu kadar basit. Çocuk pcyi alır ertesi sabah babası benim haberim yoktu sözleşme geçersiz der. Vatanda bu riske girmemiş.

• Beğen
İfadeler: TMS
Evet aslında görevlinin belirtmesi gerekirdi birden olumsuz yanıt vermesi kötü olmuş. Gördüğün alışveriş yapan kişiler 3000TL'lik yapmıyordur. 3000TL değerindeki malı 15 yaşındaki çocuğun alması pek olası olmadığı için böyle bir şey var. Ürünü açsa bile iade almak zorunda diye biliyorum. Ancak bir ürüne zarar verirse belki o ürünün parasını iade etmeyebilirler.
Konu sahibi yarın gidip 100TL'ye kablosuz mouse alsa bir sıkıntı olmaz mesela. Alınan ürünün değeri de bu konuda önemli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı