Vatan Bilgisayar'da 18 Yaş Altı PC Toplayabilir mi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Enes 12321

Decapat
Yaşım 15 Vatan'dan PC toplamak istiyorum ama gittim adam seçti her şeyi. Ben söyledim sonra ödeme nakit dedikten sonra adam vazgeçti. Bu her yerde mi? Böyle PC 3000 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk defa böyle bir şey duydum. Kart ile ödeme konusunda böyle yapsalar anlarım ama nakit de neden böyle bir şey yapmışlar anlamadım.

Cidden saçma bir şey olmuş. Demek ki PC toplamak için anne babamızla gidicez.(!)

Hayır saçmalamamış. Borçlar Kanununa göre 18 yaşından küçükler borçlanabilmeleri için vasilerinden izin almaları gerekiyor. Vasinin (Baban, Annen veya Velayetin kimdeyse) izin verdiği bir şekilde alabilirsin. Vasinden izin aldığına dair bir belge veya Vasinle birlikte gidersen istediğin şeyi alabilirsin

Seni kalpazana benzetmiş :) Yanına birini alsaydın aslında hem taşımaya da yardım eder. Kasa ve monitör gibi parçalar da varsa tek başına işin epey zor. :)

Hayır saçmalamamış. Borçlar Kanununa göre 18 yaşından küçükler borçlanabilmeleri için vasilerinden izin almaları gerekiyor.
Borçlanma mı var ortada? Senin dediğin taksitli, kredili veya senetli işlemler için geçerli. Adam burada nakit alış-verişten bahsediyor. Peşin para ile alış-veriş bu. En sorunsuzu.

Hayır saçmalamamış. Borçlar Kanununa göre 18 yaşından küçükler borçlanabilmeleri için vasilerinden izin almaları gerekiyor. Vasinin (Baban, Annen veya Velayetin kimdeyse) izin verdiği bir şekilde alabilirsin. Vasinden izin aldığına dair bir belge veya Vasinle birlikte gidersen istediğin şeyi alabilirsin
Çocuk borçlanmıyor yalnız bu durumda. Nakit olarak ödemesini yapıyor. Belli ki bireysel olarak riskli olduğunu düşünüp kabul etmemiş eleman.
Vazgeçti ne demek onu anlamadım. Sanki bilgisayarı o alıyor...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı