Vatan Bilgisayar'da Macun Değişimi ve Temizlik Yaptırmak

ıgyAzalea

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Ekran kart ve işlemcinin, termal macun değişimi ve temizlik zamanı geldi. Bilgisayarı Vatan Bilgisayar'dan toplamıştım. Oradaki bir arkadaşla konuştum, 50TL gibi bir fiyat çıkardı. Benim merak ettiğim şey, parça çalma gibi bir durum olabilir mi? Kendim değiştirmeye kalksam, bozmadan nasıl yapabilirim? Ekran kartım GTX 970, işlemci i7-4790K. Şimdiden, yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba. Ekran kart ve işlemcinin, termal macun değişimi ve temizlik zamanı geldi. Bilgisayarı Vatan Bilgisayar'dan toplamıştım. Oradaki bir arkadaşla konuştum, 50TL gibi bir fiyat çıkardı. Benim merak ettiğim şey, parça çalma gibi bir durum olabilir mi? Kendim değiştirmeye kalksam, bozmadan nasıl yapabilirim? Ekran kartım GTX 970, işlemci i7-4790K. Şimdiden, yardımlarınız için teşekkürler.
Parça çalarsa pc açılmaz zaten alemsin gece gece güldürdün:kıkırda: elin yatkınsa macun yenilemek zor bir şey değil nette dolu video var onları izle yaparsın ben 12 yaşındaki kız yeğenime tarifle işlemci taktırıp macun sürdürüyorum üstüne kule tipi soğutucu taktırıyorum zor bir şey değil işlemci macunu yenilemek ama ekran kartı hiç yenilemedim onunda videoları var nette

Forumlarda çok macun değiştirirken ekran kartı işlemci bozan çizen gördüm o yüzden gözüm korktu. 50 TL'sinde değilim ben işini temiz yapsa yeter benim için.

Şu an benim termal macunum var evde. Cooler Master Maker. Bir arkadaş da buldum bilgisayarcı tanıdığım ücretsiz yaparım para almam senden dedi. Bozmadan yapabilir mi her bilgisayarcının yapabileceği bir işlem mi?

Eskiden mahalle bilgisayarcılarında anakarta, işlemciye, ekran kartına vesaire cd kalemiyle ufak noktalar konulurdu belli olmayacak şekilde. Değiştirildiğinde anlaşılsın diye :) sizde böyle birşey yapabilirsiniz ama bence kendiniz açın, temizleyin, tecrübe edinin.

Zor bir işlem değil ben kendim sistemi toplamadan önce internette video izledim sonra topladım sizde internetten bakıp yapabilirsiniz. Sizede tecrübe olur hatta uğraşırken hoşunuza bile gidebilir parçaları tak çıkart yaparken. Tavsiyem sizin kendiniz yapmanız.

Kendim temizlerken sıvı soğutmanın radyatörünü kırdım..
Onlarda risk parası alıyor. içinden ne çıkacağı belli değil sonuçta

Bende öyle düşündüm. Detaylı temizlik ve termal macun için 50 TL ye anlaştım her hangi bir sıkıntıda nasıl olsa para ödemesi yapılacak anlamadığım için riske girmedim kafam rahat olsun en azından.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı