Vatan Bilgisayar'da Macun Değişimi ve Temizlik Yaptırmak

Forumlarda çok macun değiştirirken ekran kartı işlemci bozan çizen gördüm o yüzden gözüm korktu. 50 TL'sinde değilim ben işini temiz yapsa yeter benim için.
Karar senin yukarda kimin yaptığını yazdım becerin varsa sende yaparsın. işlemciyi çizenler bozanlar ya çok beceriksiz yada... neyse 2ci şıkkı yazmayayım ;) Ayrıca ekran kartı aşırı ısınmıyorsa ve eski değilse macun yenilemeye gerek yok fanına ve içine hava üfletirsin temizlenir

Karar senin yukarda kimin yaptığını yazdım becerin varsa sende yaparsın. işlemciyi çizenler bozanlar ya çok beceriksiz yada... neyse 2ci şıkkı yazmayayım ;) Ayrıca ekran kartı aşırı ısınmıyorsa ve eski değilse macun yenilemeye gerek yok fanına ve içine hava üfletirsin temizlenir
Ekran kartım 95 derece oluyor oyun sırasında 4 yıllık bir ekran kartı

Vatan'da yaptırmayınız. Ne zamandan beri kullanıyorsunuz sistemi? Ekran kartı macununu değiştirdiğiniz takdirde yani söktüğünüz takdirde garantisi var ise garantisi gider kartın. Ayrıca 2.el satmayı düşündüğünüzde açılmış bir kart olarak alan olmaz. İşlemci macununu değiştirebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mahalle bilgisayarcısına yaptırma. Vatan'a güvenebilirsin.
Vatan Bilgisayar'a gittim onlar kendisi yapmıyormuş fakat başka bir yere yönlendirdiler orada yaptıracağım adam işlemi yaparken bende izleyeceğim öğrenmek amaçlı dikkat etmem gereken birşeyler varmı, adamın hata yapmasına engel olmak için?

Dört yılda hiç temizletmediysen tozdan da ısınır. Tavsiyem, önce temizlet ondan sonra duruma göre macun yeniletirsin.

Duruma göre macunu yeniletirsin ne demek yahu? Üzerinden koskoca dört yıl geçmiş. Macun kurumuş, neredeyse beton kadar sertleşmiştir. Kullanıma göre altı ayda veya yılda bir değiştirilmelidir.

Duruma göre macunu yeniletirsin ne demek yahu? Üzerinden koskoca dört yıl geçmiş. Macun kurumuş, neredeyse beton kadar sertleşmiştir. Kullanıma göre altı ayda veya yılda bir değiştirilmelidir.
Nereden biliyorsun nasıl kullandığını da taş gibidir kurumuştur falan diyorsun? Benim de 4 yıllık kartım var hiç ısınmıyor oyunda artı 10 yıllık işlemcinin macununu daha yeni yeniledim hiç kuru falan değildi ve gayet serin çalışıyordu. Şunu öğren önce toz PC birleşenlerinin düşmanıdır, temizlemezsen istersen her ay macun yenile bir halta yaramaz. Benim demek istediğim tozdan da olabilir boşuna masraf etme ya da boşuna açtırmaydı. Ne de çok her şeyi bilirsiniz :rolleyes:
Dip NOT: Ekran kartının 6 ya da 1 yılda macun yenilenmesi gerektiğini de ilk senden duydum bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
@mito1172 aynen katılıyorum. Yani kullanıma göre değişir. Ortam sıcaklığı, kasanın havalandırması, macunun kalitesi vs. Önce yapılabilecek şeyler yapılmalı. Kasa ve fan temizliği. Sonra işlemci macun yenileme olabilir. H100 sıvı soğutucu kullanıyordum önceden, 2,5 sene hiç macun yenileme yapmadım değerler hep iyi idi. Şuanda PHANTEKS kullanıyorum en fazla işlemci sıcaklığı yükte 55 derece.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı