Vatan Bilgisayar'dan 27", 144Hz, 2K, 4ms monitör alınır mı?

Aklıma takılan tek yer monitörün 4ms olması onun dışında özelliklere göre çok uygun geldi.

4ms CSGO vb. Oyunlar oynuyorsan sorun çıkarır sana.

arkadaşlar firmayı övmek için değil de;

internet sitesinden satın aldığınız ürünü 14 gün içinde şartsız koşulsuz tüketici hakkı kapsamında iadesini adamlar kabul ediyor? çoğu teknoloji firması sizi ikna etmek için çalışır.. böyle bir sıkıntı yaşarsanız bulunduğunuz şehirde vatan bilgisayar müşteri hizmetleri birimine başvurmanız yeterli.. yıllardır adamların müşterisiyim hiç bir sorun yaşamadım..

onun dışında mağazadan alınan ürünler yine tüketici hakları kanunda geçtiği üzere "görerek alınan ürünler" kapsamında olduğu için mağazadan çıktıktan ve ürün kutusunu açtıktan sonra iadesi mümkün olmuyor.. ki satın aldığım bir üründe üretim kusurunu 4 gün sonra fark ettim.. yine mh birimine başvurup, yapabileceğimiz bir şey var mı diye sorduğumda "müşteri memnuniyeti" adına değişimini yapalım bu seferlik, devamlı müşterimizsiniz cevabı aldım..

indirimlerine gelince;

ne kadar takip ediyorsunuz bilmiyorum ama yakın zamanda iyi bir bütçe ayırıp televizyon aldığım için takipteydim.. bu adamların hemen hemen her akşam saat 10'da başlayan gece indirimleri oluyor.. televizyonda ben bu denli internet sitesine fiyat verebilen ( mağazalarından daha iyi fiyata düşüyor ) bir firma görmedim..

yine daha yeni sistem topladım.. kdv indirimlerinde gerçekten fiyatlar piyasanın altına düşüyor.. şimdi yukarıda arkadaş vatan pişmanlıktır yazmış, ne yaşadığını da yazsa anlasak mevzuyu.. türkiye'de biz tüketicilerin en büyük sorunu tüketici haklarını bilmemesi..

arkadaşın sorusuna bu kadar uzun tuttum, özür dileyerek cevap vereyim;

vatan'dan oem, televizyon, telefon her şey gönül rahatlığı ile alınır ama özellikle "notebook ve oem" tarafında gece indirimlerini ve kdv indirimlerini, televizyon tarafında ise "gece indirimlerini" takip et.. şuan belli ürünlerde kdv kampanyası başladı.. geçtiğimiz gün hepsiburada'da yine kdv kampanyası vardı ekran kartı ve m.2 almış oldum.. uzun lafın kısası indirim takip etmek önemli..
Ne mi yaşadım çalışınların %80 müşterilerini ilgilenmiyor. Geçen gün monitör aldım. Aldığım güne lanet olsun oradaki çalışanın birisi öve öve bitiremedi monitörü, kendi yapacağı işi müşteriye yaptırıyor, bana bu ürünü aldıktan sonra iadesi olmaz demiyor, üstelik devamlı yalan söylüyor beyfendi bu ürün şöyle bu ürün böyle diye, oysaki eve getirdim ürünü bir kaç gün test yaptım görüntü çamur gibi. Aradım vatanı ben bu üründen kesinlikle hiç memnun kalmadım diye bizim yapacağımız bir şey yok dediler. Benim kızdığım tek nokta şu oradaki çalışan personel bana şöyle diyebilirdi beyfendi bu ürünü aldıktan sonra iade alamayız diye ben bi düşünürdüm alsammı almasammı diye. O günden beri vatanın 100 metre yakınından geçmiyorum geçmeyeceğim de ! Adamların tek derdi biran önce ürünü satabilmek hiç ürün hakkında ayrıntılı detay vermiyorlar. Neyse daha çok anlatacağım şeyler var da ortam müsait değil.

Açıp kullandığın, denediğin zaman iade alacaklarını hiç sanmıyorum. Bir sıkıntı varsa tüketici hakem heyeti kararıyla ancak verebiliyoruz. Hatta Hepsiburada bozuk laptopları yollayıp, siz onu garantiye yollayın, raporla geri alacağız falan diye millete kitliyor parayı. 1 Aydan önce hallolmuyor.
Vatan içinde hep buna benzer şeyler duydum ve gördüm.

alıyorlar hocam.. ürün kutusuna belirgin şekilde zarar vermezsen, ürün tekrar satın alınabilir şekilde olursa alabiliyor.. iadesi mümkün olmayan ürünlerde mh sizi kırmamak adına yine reyona danışıyor ve reyon görevlisinin ben bu ürünü satarım demesi de önemli.. gözümün önünde internet sitesinden alınmış 3500 tl'lik yazıcıyı getirip iade eden adam var.. örneğin sarf malzemelerinin paketini hiç açmayacaksın, iadesi alınan kişi de hiç açmamış.. yazıcı tarafındaki prosedür bu.. çoğu zaman yalandan yere reyondan gezinirken, mh birimini özellikle takip eder dinlerim.. ya allah aşkına bana söyler misin? bugüne kadar hangi mağazada bu üründe iade var veya yok diye uyarıldın.. bu senin tüketici haklarını bilmenle alakalı bir durum.. örneğin teşhir, outlet ürün alırsan iadesi yoktur..

asıl mesele şu;

internet sitesinden aldığın ürünü 14 gün içinde ( kutusuna belirgin hasar vermediğin sürece ) şartsız, koşulsuz iade edebilirsin..

mağazadan görerek aldığın ürünleri mağaza yöneticisi, reyon görevlisi veya mh görevlisi insiyatifinde değiştirebilirsin.. ha mesela kulaklıkta iade alamaz.. kişisel ürün.. gideceksin kulağına takacaksın, adam bunu nasıl tekrar satsın, yeniden alacak adam kulağına nasıl taksın? içine siniyor mu böyle bir durum? adam alıyor, geri iade edeceğim memnun değilim diyor? ee abi ben neden bir kulaklık alırken önce internet sayfalarından iyi mi kötü mü diye araştırıyorum? inceleme yapıyorum?

kimse kusura bakmasın tüketici olarak haklarımızı bilmiyoruz..

yukarıda şikayet var paylaşımları yapılmış.. sadece şunu söyleyip bitireceğim.. vatan bilgisayar, teknosa, mediamarkt markalarla size aracılık yapan firmalar.. atıyorum msi markasını aldınız.. servispoint bu markanın servis hizmetini veriyor.. yani siz markayı temsil eden servisle muhattap oluyorsunuz.. vatan'ın ürün servise gittikten sonra bir yaptırımı yok ki? ama biz müşteri olarak vatan her şeyi halletsin, bizi mağdur etmesin, ürünü mümkünse değişsin diye bekliyoruz.. abi kimse kusura bakmasın da böyle bir uygulama hiç bir yerde yok.. örneğin bulunduğunuz ilde yerel servis varsa süreci vatan bile yönetmek durumunda değil.. biz aldığım yer halletsin diye bakıyoruz.. atıyorum bulunduğunuz ilde msi servisi varsa gidip elden siz bırakacaksınız ürünü ki daha hızlı netice alasınız.. mh birimi danışmanlık gibi bir şey yapıyor o noktada, sizi şunu şunu yapın diye yönlendiriyor..

servisler;

- ilk ay bozulan ürüne hiç bir şekilde tamir amaçlı müdahale edemez.. ürün için değişim, iade kararı çıkarmaları gerekir.. ilk ay içinde müdahale olursa tüketici hakem heyetine gittiğinizde lehinize karar verilir..

- ilk 6 ay bozulan ürünler için "doa" kapsamında para iadesi veya değişim talep edebilirsiniz.. bu noktada servis size müşteri memnuniyeti adına değişim veya iade kararı çıkarabilir.. veya arıza çözülebiliyorsa çözer.. ha siz telefon 6 aylık daha arıza çıkardı, bu markadan memnun değilim deyip tüketici hakem heyetine gidebilirsiniz.. savunmanızı iyi yaparsanız, kanıtlarda yeterliyse karar lehinize çıkar..

- geri kalan sürede zaten 2 sene garanti var.. ama bu garantiyi vatan, teknosa, mediamarkt vermiyor.. markaların anlaşmalı olduğu servisler veriyor.. servis lehine karar çıkamamış, suçlu kim atıyorum vatan.. yok böyle bir şey kusura bakmayın..

berivan hanım mutfak robotu alıyor.. 9 gün sonra kullanmaya başlıyor? iade etmek istiyor.. 😅 çarşı esnafına dil döker iade eder de.. hiç bir kurumsal firma bu ürünü iade almaz.. sikayetvar.com'da bulunan şikayetlerin yarısı komedi.. mutfak robotu içine malzeme konmadan deneyebileceğiniz bir ürün.. ikincisi ürünün bir kusuru varsa aynı gün değişim hakkı zaten vardı.. ürünü 9 gün sonra denemek nedir? evde yüksek voltaj mı yedi, darbe mi aldı? bunun tespitini satın aldığın firma yapıp raporlayamaz ki? servise gitsin demelerinin sebebi bu..

Son düzenleme:
Benim sorduğum şey aslında satan firmanın neresi olduğu değil. Monitörün tepki süresi 4ms, ben 1ms ile arasındaki farkı anlayabilir miyim?

özür dilerim hocam.. bilgi vermem gerektiğini düşündüm.. zira hangisi olursa olsun, yerli firmaları bu kadar batırmak hoş değil.. düşük tepki süresi daha iyi bildiğimiz kadarıyla..

405030

2k senin için öncelikli değilse, full hd de olur diyorsan ben dün 3 model çıkardım kendime.. 2k tarafında takip ettiğim bir model yok ondan önermeyeyim.. aşağıdaki cihazlarla ilgileniyorum ve bu akşam mağazaya gidip inceleyeceğim ürünleri.. msi tarafında kdv indirimi falan var.. asus 0,5ms ve 165 hz ile öne çıkıyor.. msi modellerinde ise 24" ve 27" fiyatları aynı.. 24" olanda piksel yoğunluğu biraz daha iyi..

alıyorlar hocam.. ürün kutusuna belirgin şekilde zarar vermezsen, ürün tekrar satın alınabilir şekilde olursa alabiliyor.. iadesi mümkün olmayan ürünlerde mh sizi kırmamak adına yine reyona danışıyor ve reyon görevlisinin ben bu ürünü satarım demesi de önemli.. gözümün önünde internet sitesinden alınmış 3500 tl'lik yazıcıyı getirip iade eden adam var.. örneğin sarf malzemelerinin paketini hiç açmayacaksın, iadesi alınan kişi de hiç açmamış.. yazıcı tarafındaki prosedür bu.. çoğu zaman yalandan yere reyondan gezinirken, mh birimini özellikle takip eder dinlerim.. ya allah aşkına bana söyler misin? bugüne kadar hangi mağazada bu üründe iade var veya yok diye uyarıldın.. bu senin tüketici haklarını bilmenle alakalı bir durum.. örneğin teşhir, outlet ürün alırsan iadesi yoktur..

asıl mesele şu;

internet sitesinden aldığın ürünü 14 gün içinde ( kutusuna belirgin hasar vermediğin sürece ) şartsız, koşulsuz iade edebilirsin..

mağazadan görerek aldığın ürünleri mağaza yöneticisi, reyon görevlisi veya mh görevlisi insiyatifinde değiştirebilirsin.. ha mesela kulaklıkta iade alamaz.. kişisel ürün.. gideceksin kulağına takacaksın, adam bunu nasıl tekrar satsın, yeniden alacak adam kulağına nasıl taksın? içine siniyor mu böyle bir durum? adam alıyor, geri iade edeceğim memnun değilim diyor? ee abi ben neden bir kulaklık alırken önce internet sayfalarından iyi mi kötü mü diye araştırıyorum? inceleme yapıyorum?

kimse kusura bakmasın tüketici olarak haklarımızı bilmiyoruz..

yukarıda şikayet var paylaşımları yapılmış.. sadece şunu söyleyip bitireceğim.. vatan bilgisayar, teknosa, mediamarkt markalarla size aracılık yapan firmalar.. atıyorum msi markasını aldınız.. servispoint bu markanın servis hizmetini veriyor.. yani siz markayı temsil eden servisle muhattap oluyorsunuz.. vatan'ın ürün servise gittikten sonra bir yaptırımı yok ki? ama biz müşteri olarak vatan her şeyi halletsin, bizi mağdur etmesin, ürünü mümkünse değişsin diye bekliyoruz.. abi kimse kusura bakmasın da böyle bir uygulama hiç bir yerde yok.. örneğin bulunduğunuz ilde yerel servis varsa süreci vatan bile yönetmek durumunda değil.. biz aldığım yer halletsin diye bakıyoruz.. atıyorum bulunduğunuz ilde msi servisi varsa gidip elden siz bırakacaksınız ürünü ki daha hızlı netice alasınız.. mh birimi danışmanlık gibi bir şey yapıyor o noktada, sizi şunu şunu yapın diye yönlendiriyor..

servisler;

- ilk ay bozulan ürüne hiç bir şekilde tamir amaçlı müdahale edemez.. ürün için değişim, iade kararı çıkarmaları gerekir.. ilk ay içinde müdahale olursa tüketici hakem heyetine gittiğinizde lehinize karar verilir..

- ilk 6 ay bozulan ürünler için "doa" kapsamında para iadesi veya değişim talep edebilirsiniz.. bu noktada servis size müşteri memnuniyeti adına değişim veya iade kararı çıkarabilir.. veya arıza çözülebiliyorsa çözer.. ha siz telefon 6 aylık daha arıza çıkardı, bu markadan memnun değilim deyip tüketici hakem heyetine gidebilirsiniz.. savunmanızı iyi yaparsanız, kanıtlarda yeterliyse karar lehinize çıkar..

- geri kalan sürede zaten 2 sene garanti var.. ama bu garantiyi vatan, teknosa, mediamarkt vermiyor.. markaların anlaşmalı olduğu servisler veriyor.. servis lehine karar çıkamamış, suçlu kim atıyorum vatan.. yok böyle bir şey kusura bakmayın..

berivan hanım mutfak robotu alıyor.. 9 gün sonra kullanmaya başlıyor? iade etmek istiyor.. 😅 çarşı esnafına dil döker iade eder de.. hiç bir kurumsal firma bu ürünü iade almaz.. sikayetvar.com'da bulunan şikayetlerin yarısı komedi.. mutfak robotu içine malzeme konmadan deneyebileceğiniz bir ürün.. ikincisi ürünün bir kusuru varsa aynı gün değişim hakkı zaten vardı.. ürünü 9 gün sonra denemek nedir? evde yüksek voltaj mı yedi, darbe mi aldı? bunun tespitini satın aldığın firma yapıp raporlayamaz ki? servise gitsin demelerinin sebebi bu..
Peki hocam, ben bayramın 1.günü monitörü almıştım fakat inanın hiç beğenmedim geri iade etmek istiyorum ama, iade alamıyoruz diyorlar. Aldığım günden beri hiç bir şekilde ürüne zarar vermedim olduğu gibi kullandım kendi orjinal ambalajı, orjinal kutusu her şeyi içinde yani sıfır gibi. Ürünü mağazadan satın almıştım. Bu ayın 18. de 2 hafta olacak alalı sizce nasıl iade veya başka bir ürünle değişim yapabilirim? müşteri hizmetlerini arıyorum devamlı hiç yardımcı olmuyorlar :(

Arkadaşlar yanlış bildiğiniz bir durum var. Şubeden şubeye Vatan Bilgisayar çalışanları fark ediyor. Üstünde Vatan Bilgisayar üniforması olanlar ilgilenmemezlik yapmıyormuş. Ona dikkat edin. Örnek olarak ben direk mağazaya giderek monitör aldım. Tek bir ölü piksel bile olursa 30 gün içerisinde değiştirebileceklerini söylediler. Şansıma ölü piksel çıktı ve götürdüm hiçbir şey demeden, benimle ilgilenerek değişimi sağladılar. Oradan önce gittiğim başka bir Vatan şubesinde ise böyle bir değişim yapamayacaklarını söylemişlerdi. Durumu monitörü aldığım yere ilettim ve bana dedikleri onların Vatan için değil marka için çalışanlar olduğunu, resmi Vatan Bilgisayar üniformalı kişilerin böyle birşey diyemeyeceklerini söylediler. Bilginiz olsun diye anlatayım dedim. Yani tek bir ölü piksel olursa bile 30 gün içerisinde marka farketmeksizin değişim sağlıyorlar. Gidip orada test ederek almanız daha mantıklı. Bende gidip test ettiğimde ölü pikseli fark etmemiştik. Yine de sıkıntısız anında yenisi ile değişim sağlandı.

Peki hocam, ben bayramın 1.günü monitörü almıştım fakat inanın hiç beğenmedim geri iade etmek istiyorum ama, iade alamıyoruz diyorlar. Aldığım günden beri hiç bir şekilde ürüne zarar vermedim olduğu gibi kullandım kendi orjinal ambalajı, orjinal kutusu her şeyi içinde yani sıfır gibi. Ürünü mağazadan satın almıştım. Bu ayın 18. de 2 hafta olacak alalı sizce nasıl iade veya başka bir ürünle değişim yapabilirim? müşteri hizmetlerini arıyorum devamlı hiç yardımcı olmuyorlar :(

hocam yazdıklarımda onu anlatmaya çalıştım.. siz ürünü mağazadan görerek, beğenerek satın almışsınız.. ürünü mağazada kontrol ettirmediniz mi? memnuniyetsizliğiniz neyle alakalı? şöyle bir olay var.. derseniz ki ben sizin devamlı müşterinizim, böyle bir ürün aldım ama memnun değilim.. ürün bedelini kupona çevirin, üzerine para ekleyip daha üst bir model alacağım.. mağazanın mh yetkilisi reyon görevlisiyle ve mağaza müdürü ile konuşur.. insiyatif alıp müşteri memnuniyeti adına değişim kararı alabilir.. senden geri aldıkları ürünü de "tekrar söylüyorum" yeniden satılabilir şekildeyse teşhirde de yoksa teşhire açarlar.. ama işte bunu ürünü aldığınız ilk gün yapmalıydınız.. keşke 2 hafta geçirmeseydiniz.. şu aşamada elbette ürünü geri almazlar.. ilk gün anlattığım şekilde iyi niyetli olarak mağazaya gitmeniz gerekiyordu.. yıllardır müşterisiyim yani vatan yorumlarını gerçekten gülerek okuyorum..

@WTC kusurlu ürünlerde zaten sorun yok hocam, arkadaş ürünle alakalı memnuniyetsizlik yaşadığından iade talep ediyor.. böyle bir iade şekli hangi teknoloji marketine giderseniz gidin yok yani.. mağaza müdürü insiyatifinde oluyor..

konu sahibinden özür dileyerek buradan uzaklaşayım.. keza konu dışına çıkmış bulunduk.. herkese saygılar..

Son düzenleme:
hocam yazdıklarımda onu anlatmaya çalıştım.. siz ürünü mağazadan görerek, beğenerek satın almışsınız.. ürünü mağazada kontrol ettirmediniz mi? memnuniyetsizliğiniz neyle alakalı? şöyle bir olay var.. derseniz ki ben sizin devamlı müşterinizim, böyle bir ürün aldım ama memnun değilim.. ürün bedelini kupona çevirin, üzerine para ekleyip daha üst bir model alacağım.. mağazanın mh yetkilisi reyon görevlisiyle ve mağaza müdürü ile konuşur.. insiyatif alıp müşteri memnuniyeti adına değişim kararı alabilir.. senden geri aldıkları ürünü de "tekrar söylüyorum" yeniden satılabilir şekildeyse teşhirde de yoksa teşhire açarlar.. ama işte bunu ürünü aldığınız ilk gün yapmalıydınız.. keşke 2 hafta geçirmeseydiniz.. şu aşamada elbette ürünü geri almazlar.. ilk gün anlattığım şekilde iyi niyetli olarak mağazaya gitmeniz gerekiyordu.. yıllardır müşterisiyim yani vatan yorumlarını gerçekten gülerek okuyorum..

@WTC kusurlu ürünlerde zaten sorun yok hocam, arkadaş ürünle alakalı memnuniyetsizlik yaşadığından iade talep ediyor.. böyle bir iade şekli hangi teknoloji marketine giderseniz gidin yok yani.. mağaza müdürü insiyatifinde oluyor..
Hocam daha 2 hafta olmadı bu salı günü olacak. Beğenmeme sebebim verdiği görüntü sanki eski monitörümle aynı sadece biraz akıcılık geldi o kadar yani, ekran kartım GTX 1660 Ti. Aslında ben 2K bir monitör alacaktım ama oyunlarda ULTRA da oynatmayacağı için 1080p tercih ettim. Elimde şuan Asus VP247H modeli var oda 1080p. Yani demek istediğim yine 1080p monitör alınca sanki hiç bir şey değişmedi gibi, onun için denedikten sonra pişmanlık duydum. Tamam iade almasınlar ama hiç olmassa sizin de dediğiniz gibi kupon gibi bir şey versinler bende 2K bir monitör alayım veya başka bir şey.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı