Vatan Bilgisayar'dan Bilgisayar Toplama

• Konuyu başlatan pusat57
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 3B
P

pusat57

Ziyaretçi
Herkese selam öncelikle:) Ben bir dahaki hafta sonu sistemimi yenileyeceğim. Asus EVO anakart, HD 7850 2 GB 256 bit ekran kartı, 800 WATT PSU ve FX 6200 işlemci alacağım.
Ama önce şu anda kullandığım PSU'yu, ekran kartını, anakartı ve işlemciyi satmam gerek bilgisayarcıya.

Parçaları sattıktan sonra kasamı VATAN'a götürsem ve istediğim parçaları söylesem toplama ve format işlerini ordaki çalışanlar yapar mı? Yaparlarsa toplama ücreti alırlar mı?:)

Toplayabiliyorlar bütçenizi söylediğinizde, birleştirme için tüm parçaları oradan alınca teknik serviste yapıyorlardı galiba. Ama ücret konusunda fikrim yok. Bütçenizi belirtip veya linklerle düşündüğünüz sistemi yazarsanız daha fazla yardımcı olunabilir.

Evet, Vatanbilgisayar montajlama işini yapıyor fakat forumda gördüğümüz bazı konularda montajlamanın bazı kimselere iyi yapılmadığı, bileşenleri bir nevi yapıştırarak monte ettiklerini okudum. Yaptırmadan önce uyarırsan gereken özeni göstereceklerini düşünüyorum. Tabi geldiğinde açıp kontrol etmende yarar var :). Özellikle termal macun işine özen göstersinler ;).

Burada'da bütçeni söyleyerek sana gayet iyi sistem çıkartacak arkadaşlar var, onlardan tavsiye almadan böyle bir işe kalkışmanı önermem, ileride pişman olabilirsin.

O PSU'nun fiyatı uygun ayrıca satacağım parçalar 350-400 tl arası yapıyor ve 800 TL var.

Toplamda 1150-1200 TL yapıyor. 230 TL PSU alıcam.

Geri kalan parayıda işlemci-ekran kartı ve ana karta kullanıcam.

Anakart ASUS EVO ekran kartı SAPPIHIRE HD 7850 2 GB 256 BİT VE işlemci olarak da FX 6200 düşünüyorum sizce nasıl bir oyun PC'si olur.

RAM'lerim 8 GB DDR3 1333 MHZ HI-LEVEL sogutmalı. 1866 MHZ olsa daha iyi olurdu ama böyle işte gücüm yetmiyo değiştirmeye. Ya da şöyle bir şey yapabilirim 8 GB RAM'i satıp 4 GB 1866 MHZ alabilirim sizce değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı