Vatan Bilgisayar'ın sattığı RTX 2060 yüzünden kazıklanmak

@Liberteen Vatan'da 2. el ürün nasıl olabiliyor? Bahsettiğin şey Vatan sitesinden mi yoksa gidip bizzat mağazadan alınma mı? Mağazadan alınma ise alan kişi kutunun açıldığını fark etmesi lazım değil mi?

Hocam, şu kutusu açılmış ürün yeniden paketlenemez düşüncesini lütfen bir kenara bırakın. Anlaşmalı teknik servisler iade edilmiş ürünü tekrar satışa uygun hale getiriyor. Üstündeki jelatine güvenmeyin.

Siz 1TB'lık hard disk fiyatına aynı marka model 256 GB hard disk almayı kabul ederseniz firmalar "zaten her türlü bizden alıyorlar" diyip, ne satış sonrası desteğe önem verir ne de fiyat politikasını rekabetçi yapar.

Hocam, şu kutusu açılmış ürün yeniden paketlenemez düşüncesini lütfen bir kenara bırakın. Anlaşmalı teknik servisler iade edilmiş ürünü tekrar satışa uygun hale getiriyor. Üstündeki jelatine güvenmeyin.

Siz 1TB'lık hard disk fiyatına aynı marka model 256 GB hard disk almayı kabul ederseniz firmalar "zaten her türlü bizden alıyorlar" diyip, ne satış sonrası desteğe önem verir ne de fiyat politikasını rekabetçi yapar.
Hocam ama mesela Samsung SSD'lerini ele alalım. Kutusunu biliyor musun bilmiyorum ama bunların kutusunda bir koruma var ve açıldığını anlamamak imkansız. Cidden bunun da mı yolu var yani?

Hocam ama mesela Samsung SSD'lerini ele alalım. Kutusunu biliyor musun bilmiyorum ama bunların kutusunda bir koruma var ve açıldığını anlamamak imkansız. Cidden bunun da mı yolu var yani?

Her ürün için olmayabilir, demek istediğim ambalaja kör kütük güvenmek yanlış. Demiyorum ki fiyat en ucuz neredeyse oradan alın, hayır o da yanlış. Sadece satış sonrası desteği yerin dibinde olan bir firmaya bu kadar güvenilmesini anlayamıyorum. (Hele ki fahiş fiyatlı bir konunun altında)

Her ürün için olmayabilir, demek istediğim ambalaja kör kütük güvenmek yanlış. Demiyorum ki fiyat en ucuz neredeyse oradan alın, hayır o da yanlış. Sadece satış sonrası desteği yerin dibinde olan bir firmaya bu kadar güvenilmesini anlayamıyorum. (Hele ki fahiş fiyatlı bir konunun altında)
Şimdi ben Amazon.com.tr'den satıcısı Amazon olan 50bin TL'lik ekran kartı alsam. Bunun hiçbir şekilde 2. el ürün gelme ihtimali yok mu? (Bilmediğim için soruyorum)

Şimdi ben Amazon.com.tr'den satıcısı Amazon olan 50bin TL'lik ekran kartı alsam. Bunun hiçbir şekilde 2. el ürün gelme ihtimali yok mu? (Bilmediğim için soruyorum)

Hocam 2. El ürün çok farklı bir konu. Ürün belirli şartları karşılamalı ki yeniden satışa uygun hale getirilsin. Mesela bir SSD ise sallıyorum 50GB okuma-yazma yapılmış olmalı. Yani tüketici aldı test etti iade etti. Servis gerekli testleri yaptı, ürün sorunsuz çalışıyor, 30 GB okuma-yazma yapılmış geri satışa uygun hâlde paketliyor.

Fakat tüketici ürünü aldı, 8 ay kullandı ürün arızalandı servise yolladı. Servis tüketiciye para iadesi için rapor verdi ürünü aldı. Ardından servis ürünü üretici firmaya yollamak yerine tekrar paketleyip satarsa zaten yasal değil. Sizin kastettiğiniz 2. El mevzusu galiba bu.

Hocam 2. El ürün çok farklı bir konu. Ürün belirli şartları karşılamalı ki yeniden satışa uygun hale getirilsin. Mesela bir SSD ise sallıyorum 50GB okuma-yazma yapılmış olmalı. Yani tüketici aldı test etti iade etti. Servis gerekli testleri yaptı, ürün sorunsuz çalışıyor, 30 GB okuma-yazma yapılmış geri satışa uygun hâlde paketliyor.

Fakat tüketici ürünü aldı, 8 ay kullandı ürün arızalandı servise yolladı. Servis tüketiciye para iadesi için rapor verdi ürünü aldı. Ardından servis ürünü üretici firmaya yollamak yerine tekrar paketleyip satarsa zaten yasal değil. Sizin kastettiğiniz 2. El mevzusu galiba bu.
Benim bahsettiğim 2. el direkt bütün iade olan ürünler. Bir ürün alınıp kutusundan çıkarılıp 1 kere bile olsun kullanılıp sonrasında iade edildiyse ben o ürüne 2. el olarak bakıyorum. O yüzden Vatan mağazasından el değmemiş olsun diye 1-2 fazla para verilir yazdım ama bura hakkında da işte değişik mesajlar okudum şimdi ilginç.

Vatan Bilgisayar biraz pahalı ama bence çok iyi. Mesela hard disk alacağım diyelim ben bunu internetten almam. Kaç tane konu var, sıfır diye 2. el hard disk almış adamlar ve konusunu açmışlar.

Giderim vatan mağazasına 1-2 fazla verip raftan 0 açılmamış alırım.

Ben 2016 Seagate 4 TB harici disk almıştım 2.ay gecmeden düşmüş bazen okuyamıyordu vatana fatura ile verdim sağ olsunlar üzerinde çiziknolmasina rağmen 1 hafta sonra yenisini verdiler o konuda çok iyi hafta sonu geceleri güzel indirimler oluyor.

Arkadaşlar Vatan Bilgisayar'dan 2022 yaz ayının başında bir bilgisayar aldık. İçinde altta resmini koyacağım ekran kartı var bu şu anki fıyatı fakat biz ne kadara aldık dersiniz? Evet biz 13bin liraya aldık 1 ay önce 17.000TL olarak gösteriyordu. Şimdi 7.800TL. Zaten o zamanda kazıklanmıştık çünkü o fiyata 3060 vardı fakat personel bizi bununla geçiştirmişti ve bende o zaman peki deyip geçmiştim. Şimdi fiyatı 2022'deki fiyatından 4-5k daha düşük sizce ben kaç k kazıklanmışım? Bu arada 2. resimdeki 2023 Kasım ayı 1. resimdeki bu gündeki fiyat. O zamanlar 3060 Ti alabiliyordum Vatan Bilgisayar'dan bir şey almayın kazık.

Ben size demiştim o kartın ederi 5, 6K üstü değil diye :D

Yeni konular

Geri
Yukarı