Vatan mağazadan alınan ekran kartı iade edilebilir mi?

Mağaza her türlü süreci uzatıp yıpratmayı tercih edecek. Vazgeçirme ihtimalini hiç kimse atlamaz. Tüketici mahkemesine alınan ürünle ilgili alımdan çok kısa süre sonra yapılan indirimden faydalanıp faydalanamayacağınız sorulabilir. Ya da en kötü ihtimalle indirime gireni de bir şekilde alıp, pahalıdan aldığınız ürünü tüketici mahkemesine başvurup iade edebilirsiniz.
İlk seçeneği kabul edebilirim aslında indirimi uygulasalar yine kabul. ikinci seçeneği de düşündüm fakat ya iki ekran kartı da elimde kalırsa

İlk seçeneği kabul edebilirim aslında indirimi uygulasalar yine kabul. ikinci seçeneği de düşündüm fakat ya iki ekran kartı da elimde kalırsa
Eğer ortada bir kampanya vs olmayıp direkt düşük fiyattan satışı listelenmişse doğrudan şikayete konu bir durum oluşmuş oluyor bana kalırsa. Çünkü göz ardı edilebilecek bir fiyat farkı değil. Ne oldu da bu kadar düştü sorusunun cevabı yok. Sonuçta bir piyasa var ve 3 aşağı 5 yukarı oynayacak bir fiyattan bahsetmiyoruz. Tüketici mahkemesine danışmakta fayda var diye düşünüyorum.

İnternet sitesinden yapılan alışverişlerde iade hakkınız var. Mağaza alışverişlerinde iade hakkınız yok. Mağaza tarafından insiyatif gösterilebilir ancak kanuni olarak almak zorunda değiller.
Arkadaş haklı, kanunen mağazadan yapılan satışlarda keyfi iade zorunluluğu yok tamamen inisiyatif meselesi.

Ayrıca iade hakkınız olsa da çok rahat işi yokuşa sürebilirler. Sonuçta THH'ye gidip kazansanız bile satıcı herhangi bir yaptırıma maruz kalmadığı için işi isterse uzatabildiği kadar uzatır. Sonuçta uzatmak beleş. Bunla alakalı artık kanuna güncelleme gelmeli, olaydan bağımsız tüketicinin bile isteye mağdur edildiği durumlarda satıcılara yaptırım gelmeli ki artık yıldırma yöntemi olarak insanları aylarca THH'lerde süründürmesinler.

Arayıp kendi sitelerinde böyle bir şey yazdığını söylediğim zaman yine aynı şeyler tekrarlandı. Tüketici hakları mahkemesine gidersem her türlü kazanacağımı biliyorum ama mağaza neden zorluk çıkartıyor ki
Eğer sitelerinde belirttikleri durum mağazadan alınan ürünler için de geçerliyse, o zaman THH'yi kazanabilirsiniz fakat iş işten geçmiş olur. Yazarken yıldım bile :/

Bir bilene danışmak lazım.

Eğer ortada bir kampanya vs olmayıp direkt düşük fiyattan satışı listelenmişse doğrudan şikayete konu bir durum oluşmuş oluyor bana kalırsa. Çünkü göz ardı edilebilecek bir fiyat farkı değil. Ne oldu da bu kadar düştü sorusunun cevabı yok. Sonuçta bir piyasa var ve 3 aşağı 5 yukarı oynayacak bir fiyattan bahsetmiyoruz. Tüketici mahkemesine danışmakta fayda var diye düşünüyorum.
Evet işte benim takıldığım durum da bu vatanın sitesinde herhangi bir indirim ibaresi yok direk fiyat çekilmiş. hani ne oldu da başka sitelerde 25 27 olan ekran kartı vatanda 24800den 18500 e düşer akıl mantık işi değil

Evet işte benim takıldığım durum da bu vatanın sitesinde herhangi bir indirim ibaresi yok direk fiyat çekilmiş. hani ne oldu da başka sitelerde 25 27 olan ekran kartı vatanda 24800den 18500 e düşer akıl mantık işi değil
Bence hiç vakit kaybetmeden durumu direkt tüketici mahkemesine aktarmakta fayda var. Emsal bir durum bile çıkabilir sizin hikayenizden. Öyle kafalarına göre fiyat belirleyenler de azalır en azından.

Bence hiç vakit kaybetmeden durumu direkt tüketici mahkemesine aktarmakta fayda var. Emsal bir durum bile çıkabilir sizin hikayenizden. Öyle kafalarına göre fiyat belirleyenler de azalır en azından.
Teşekkür ederim, pazartesi ilk iş başvuruyu yapacağım, internetten özellikle yapmıyorum direk ekran kartını da yanımda götürüp, bilir kişiye göstererekten başvuru yapacağım. işler biraz daha hızlı olur sanırım.

Sanırım ürün tükendi. acaba diyorum web'de bir sorun mu vardı yoksa son kalan ürünleri mi sattılar

Son düzenleme:

Geri
Yukarı