Vatan ve İtopya hemen zam yaptı

Thermes

Kilopat
Makaleler
61
Merhaba, malum pazartesiye girer girmez yani piyasalar açılır açılmaz dolar fırladı. Vatan bilgisayar daha 2 saat önce 560 liraya sattığı 870evo'yı şu an 650 liraya satıyor. Ne oldu Vatan bey battın mı da 100 lira zam koyuyorsun hemen ? Hadi yükselince zam yaparsın da dolar düşünce niye indirim yapmazsın?
İtopya efendi, Corsair Harpoon RGB fareyi daha 2 saat önce 279 liraya satarken şimdi 310 liraya satıyor. Bu iki ürün benim takip ettiğim ürünlerdi ama görüyorum ki hemen her şeyde hemen zam yapılmış.
Ayıptır bu kadar fırsatçı bir ülke olmamamız lazım, doların yükselmesi o ürüne 10 lira hadi bilemedin 20 lira etkiler ama bu ve bunun gibi firmalar açıkca fırsatçılık yapıyorlar. Muz cumhuriyetinde normal bir gün değil mi :)
Bir bilgisayar mühendisi olarak Allah'ım ne olur bu ülkeden gitmeyi nasip et bana ve benim gibi insanca yaşamak isteyenlere!!!

Fırsatçılıkla bir alakası yok. İnsanım yine suçu yanlış kişide arıyor. O adam zam yapmazsa yenisini alırken olan farkı kendi cebinden mi ödesin? Sonuçta para kazanmak için yapıyor onu kimsenin hayrına değil. Asıl amacını yerine getirmeyenlere suç bulacaksınız. Dolar düşünce fiyatlar düşmüyor diyeceksiniz şimdi. Ülkemizin ekonomisi o kadar istikrar gösteriyor ki 2 hafta bilemedin 2 ay sonra tekrar o fiyatlara çıkacak zaten. Ki o mağazanın o uçuk kurdan aldığı ürünleri hesaba katmıyorum bile.
Artık uyanın bazı şeyleri görmeye başlayın isterseniz. Vakit geldi geçiyor. Koyun bile arkadaşını öldüren kurta karşı kendini korumaya çalışır. Bir koyun olamıyoruz nedense malesef.

Fırsatçılıkla bir alakası yok. İnsanım yine suçu yanlış kişide arıyor. O adam zam yapmazsa yenisini alırken olan farkı kendi cebinden mi ödesin? Sonuçta para kazanmak için yapıyor onu kimsenin hayrına değil. Asıl amacını yerine getirmeyenlere suç bulacaksınız. Dolar düşünce fiyatlar düşmüyor diyeceksiniz şimdi. Ülkemizin ekonomisi o kadar istikrar gösteriyor ki 2 hafta bilemedin 2 ay sonra tekrar o fiyatlara çıkacak zaten. Ki o mağazanın o uçuk kurdan aldığı ürünleri hesaba katmıyorum bile.
Artık uyanın bazı şeyleri görmeye başlayın isterseniz. Vakit geldi geçiyor. Koyun bile arkadaşını öldüren kurta karşı kendini korumaya çalışır. Bir koyun olamıyoruz nedense maalesef.

Tabii koyunların bir dine inanmadıklarını ve inandıkları din sayesinde sömürülmediklerini belirtmeyi unuttum kusura bakmayın.

Geri
Yukarı