Vatan'dan sistem önerisi

Zibildak

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, nasılsınız? Uzun uğraşlar sonucu ilk kez masaüstü toplamaya karar verdim. Vatan Bilgisayar'a gidip durumu anlattım ve bana görselde verdiğim sistemi önerip topladılar.

m22IpDo.jpeg

Ürünü alıp eve götürdüm kurdum. 15 gün kullandım, tak diye kapandı açılmıyor. Vatan'a götürdüm, servise gidecek dediler. Aradan 10 gün geçti, bugün servisi sorguladığımda ürün iade edilebilir bilgisi geçilmiş. Daha önce bu sistemi burada size sorduğumda birçok kişi kazıklandığımı söylemişti, sorum şu iade edilebilir bilgisi geçti ise tüm sistemi iade alıp para iadesi mi yaparlar yoksa tutarı kadar hediye kart mı verirler? Açıkçası kazıklandığımı duyduktan sonra aynı sistemi alasım gelmiyor. Hediye kart verirler ise nasıl bir sistem almalıyım? Dişimden tırnağımdan biriktirdiğim para, Vatan dedim güvenilir dedim şu başıma gelene bakın. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi öncelikle size sitemi tavsiye eden kişi pek anlamıyor. Uyumsuz parçalar seçilmiş. Size hediye çeki verilirse sorun para iadesi oluyor mu diye. Hediye çeki verirseler bir şey diyemem ama para iadesi yaparsalar İncehesap Gencer Gaming gibi yerleri tercih edin.

Parçaları iyi kitlemişler size.

Geçmiş olsun hocam

Boşuna vatandan sistem almayın dememişler size yaşayarak tecrübe etmiş oldunuz.

Son düzenleme:
Şimdi öncelikle size sitemi tavsiye eden kişi pek anlamıyor. Uyumsuz parçalar seçilmiş. Size hediye çeki verilirse sorun para iadesi oluyor mu diye. Hediye çeki verirseler bir şey diyemem ama para iadesi yaparsalar İncehesap Gencer Gaming gibi yerleri tercih edin.

Vallahi hocam genç bir çocuktu önce bilgisayarı gösterdi internetten aynısını toplayacağım dedi sonra geldi kasa elimizde yok monitör bu olması şu olsun klavye benım sectimi vermedi vs bende mal gibi onayladım hepsini

Vermezler ise hakem heyetine başvursam bir şey çıkar mı?
6502 Sayılı kanunun 11. Maddesi:

Ayıplı Mal ve Tüketici Hakları

Malın ayıplı olması sebebiyle alıcı bazı seçimlik haklara sahiptir. Alıcı bu haklardan birini tercih eder. Bunlar;

1.Satılanı iade etmeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme.

2.Satılanı iade etmeyip ayıp oranında satış bedelinde indirim talebinde bulunma.

3.Aşırı bir masrafı gerektirmemek koşuluyla bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere malın ücretsiz tamirini isteme.

4.Mümkünse, satılanın ayıpsız bir benzeri ile değiştirilmesini isteme haklarıdır.

Tüketici bu haklardan birini tercih etmekte özgürdür. Satıcı tüketicinin talebini yerine getirmekle yükümlüdür.

Geri
Yukarı