VDSL 2 ile 100 Mbps pakette kopma olur mu?

TheLastKnight

Hectopat
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi VDSL2 altyapım var ve net değer olarak 65-75 Mbps arası bir değer alıyorum. 100 Mbps'lik paketim var. Bazen birkaç gün surekli kopmalar yaşıyorum. 15 dakikada bir bazen de 2-3 ay hiçbir şey olmuyor ve sıkıntısız kullanıyorum.
Gerekli firmayı arayıp sorunu söyleyince altyapınızdan yüksek hız alınca bant aralığında sıkışıyor diyorlar. Böyle bir şey mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi VDSL2 altyapım var ve net değer olarak 65-75 Mbps arası bir değer alıyorum. 100 Mbps'lik paketim var. Bazen birkaç gün surekli kopmalar yaşıyorum. 15 dakikada bir bazen de 2-3 ay hiçbir şey olmuyor ve sıkıntısız kullanıyorum.
Gerekli firmayı arayıp sorunu söyleyince altyapınızdan yüksek hız alınca bant aralığında sıkışıyor diyorlar. Böyle bir şey mümkün mü?

Hat değerlerinizi atma şansınız var mı?

Hattım 100Mbps kaldırıyor günlük kullanımda herhangi bir sorunda yaşamıyorum ama oyunlarda paket kaybı ve hit-registration yaşadığım için 50Mbps kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-08-24 193206.png
    Ekran görüntüsü 2022-08-24 193206.png
    42,9 KB · Görüntüleme: 48
Hat zayiflamaniz çok yüksek DSL kablonuzda splitter ek varsa kabloyu yenilemeniz öneririm. Uploudu biraz düşünmelerini isteyebilirsiniz veyahut ekip isteyerek kontrol ettirebilirsiniz belki aradan modeminizide yenilerler.

Hat en fazla 5 yıllık kendimiz çekmiştik bağlantıyı ekip yapmıştı arada splitter veya ek yok modem eski sadece, TurkNet kullanıyorum sıkıntı modem de ise yeni modem düşünebilirim piyasada fiyat performans var mı bildiğiniz.

Hat en fazla 5 yıllık kendimiz çekmiştik bağlantıyı ekip yapmıştı arada splitter veya ek yok modem eski sadece, TurkNet kullanıyorum sıkıntı modem de ise yeni modem düşünebilirim piyasada fiyat performans var mı bildiğiniz.

TP-Link VR300-Tenda V12-ZyXEL VMG3625-T50b bu cihazlar var yine de araştırmak lazım 2. elede bakmak lazım güzel cihazlar düşebilir oradan.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı