VDSL altyapıda pingsiz yayın yapmak mümkün mü?

Kısmen evet BTK dövüyor hiç merak ettiniz mi TT'nin fiyatları neden bu kadar yüksek? İstese TT bu gün çok az bir maliyetle hepimize 100Mbps(altyapınızın desteklediği kadar diyelim) internet verebilir.

Fakat BTK, TT Türkiye'de ki en büyük altyapıya sahip olduğu için yüksek fiyattan satmak zorunda bırakıyor. Mantıksız gibi gelse de çok mantıklı çünkü eğer TT bu kadar düşük fiyattan satsa karşısında rakip olmaz.

Rekabet yok ki yine. Upload hızlarında bir baktın TürkNet yükselti diğerleri pek bir şey yapmıyor. Superonline'da 20 Mbps upload paketi satıyor 150 TL'ye aylık. 50 Mbps down 20 Mbps upload şeklinde. Türk Telekom desen 8 olan uploadı 5'e düşürme derdinde.

Rekabet yok ki yine. Upload hızlarında bir baktın TürkNet yükselti diğerleri pek bir şey yapmıyor. Superonline'da 20 Mbps upload paketi satıyor 150 TL'ye aylık. 50 Mbps down 20 Mbps upload şeklinde. Türk Telekom desen 8 olan uploadı 5'e düşürme derdinde.
Ah şu yüksek hızları ucuza verseler de bizde kullansak ama nerde. Superonlinedan paket bakayım dedim güzel paketler 120 TL aşağısına yok.

Fiyat konusunda da siz haklısınız tabii ki, ben ucuz ve hızlı olduğu için TürkNet kullanıyorum ancak bana iyi performansı ucuza verse niye TT kullanmayayım ki. Bende bayılmıyorum bu ISS'ye ancak durum böyle. Para için insanların zevkini bozmayı çok seviyorlar.

Kiskow rica etsem TürkNet ile Speedtest'e Frankfurt'a bir ping atabilir misin? Geçmeyi düşünüyorumda ping önemli.

@Patrixcs Türknet TürkTelekom altyapısını kullandığı için yükselti şuan TürkTelekom altyapısında olan herkesin upload'ı 2 katına çıkmış durumda. Turkcell için bir şey diyemeyeceğim fiyatları yüksek olduğu için hiç araştırma bile yapmadım desem yeridir.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    14,5 KB · Görüntüleme: 33
@Patrixcs TürkNet Türk Telekom altyapısını kullandığı için yükselti şu an Türk Telekom altyapısında olan herkesin Upload'ı 2 katına çıkmış durumda. Turkcell için bir şey diyemeyeceğim fiyatları yüksek olduğu için hiç araştırma bile yapmadım desem yeridir.

Dostum TürkNet yapadan ve fiberinden bahsediyorum. Adamlar upload hızını direkt serbest bıraktı. Ve Türk Telekom'da herkesin iki katına çıkarma olayı düşürmeye başladılar sanırsam. Çünkü ben 8 alıyordum 5'e düşürdüler. Paketim 50 Mbps normalde 8 alıyordum.
Az önce 85 olan download hızı şu an 78, garip. :D.

YouTube'da izlediğim videoyu unutmuşum. :D.

Bu ping değerini hangi şehirden alıyorsun?

Dostum TürkNet yapadan ve fiberinden bahsediyorum. Adamlar upload hızını direkt serbest bıraktı. Ve Türk Telekom'da herkesin iki katına çıkarma olayı düşürmeye başladılar sanırsam. Çünkü ben 8 alıyordum 5'e düşürdüler. Paketim 50 Mbps normalde 8 alıyordum.

Bu ping değerini hangi şehirden alıyorsun?
Uşak, Merkez. Ege bölgesindeyim. :D

Geri
Yukarı