VDSL hatta ping sorunu

kutiwow

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Türk Telekom Hipernet 50 Mbps kullanıcısıyım. Benim sorunum ms ping sorunu 40 ping. Oingim çok fazla oluyor oyunlarda CS:GO'da 120 ile 100 ping alıyorum oyunda. Fotoğraf da bırkaıyorum internet hızım ile alakalı. acaba diyorum Splitter'a gelen kabloda ek var bu ek ping ye yol açar mı acaba? Milletin normal CS:GO sunucularında 30-40-50-60 ms alıyor benim en düşük 100 ping alıyorum. Bu çok canımı sıkıyor. Bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?

11111111111111.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Line hatlarda kullandığımız telefon kablolarında ağ kabloları gibi bir standart yok malesef, ekli kısımlar kopma, paket kaybı vb. durumları oluşturabilir. VDSL sinyali yüksek olduğu için VDSL hatta bunu daha belirgin hale getirebilir. Tavsiyem line kablonuz üzerinde ek yapmayacak şekilde yeni kablo alarak çözüm yapmanız ve bulabildiğiniz en kaliteli kabloyu almanız, veya line kablosu için CAT-6 kablosundaki filizleri kullanarak uç taktırmanız olacaktır.

@SouL32tr doğru diyor, özellikle ekli kablolar zamanla paslandığından ötürü CRC hataları, ping, hızda dalgalanmaya yol açabilir. Sorunun iç tesisattan olup olmadığını anlamanın en güzel yolu kısa bir kablo ile modemi direk ankastreye bağlayıp test etmektir.

Değerleriniz normal, hatta iyi desem yeridir.

ankastre ne oluyor ? 9 10 senedir kablo aynı değişmedi bağlattığımız günden beri ki kabloyu kullanıyorum hala

Ankastre binanın girişinde olan, dairelere interneti dağıtan kutu. 9-10 senelik kabloyu artık bir Cat6 kablo ile değiştirmenin zamanı geldi de geçiyor bile :)

Geri
Yukarı