VDSL hız testinde 37 ping normal mi?

Hangi şehirde yaşıyorsunuz?
Hatay
Fast Path'da değilse normal gibi. Ancak gene yüksek. Hangi altyapıyı kullandığınıza göre onun sunucusunda yapar mısınız?
Bir çok siteden denedim hepsinde pingim aynı
Fast Path'da değilse normal gibi. Ancak gene yüksek. Hangi altyapıyı kullandığınıza göre onun sunucusunda yapar mısınız?
Bir çok siteden denedim hepsinde pingim aynıneden
Kullandığın ISS'ye göre normal.
Neden? Youtubede bir sürü video iedim ve forumlarda kuanan çok gördüm pingleri 9 12 arası değişiyor.
Kullandığın ISS'ye göre normal.
Neden? Youtubede bir sürü video iedim ve forumlarda kuanan çok gördüm pingleri 9 12 arası değişiyor.
Öncelikle IP gözüküyor modemi kapatıp açmanızı öneririm. Ping değerleri sizin alt yapınızla doğrudan alakalı olabilecek bir durum. Bina tesisatı, bölgedeki altyapının durumu ve sizin kendi ağınızda kullanmış olabileceğiniz dönüştürücü, çoklayıcı vs aparatlar da sinyal seviyesini düşürebilir. Modeminize doğrudan kablolu bağlantı yaparak tekrar hız testi deneyin. Eğer sonuç gene aynı olursa aynı apartmanda oturan bir komşunuzdan hız testi yapmasını isteyip ping değerlerinizi karşılaştırabilirsiniz eğer komşunuzun ping değeri de yüksek veya sizinkine yakın bir değerde ise yüksek ihtimalle bina içi tesisat veya krone de sıkıntı olabilir.
Binada başka vdsl kullanan yok.Önceki internetim türk telekom du adsl 16 mbps'lik oaketini kullanıyordum orada aldığım ping değeri 8-12 arası değişiyordu.Fakat şunu da belirtmek istiyorum binamızda 2 tane ankastre kutusu var bina dışında ki ankastre kutusundan da evime kadar cat6 kablo geliyor.Bina içinde ki ankastre kutusundan da evime kadar cat6 kablosu geliyor.Her 2 tarafa da kabloyu ben bina dışından çektirdim,çünkü binamız 2005 yılında yapılmış bir bina ve normal iç tesisatın kabloları kötü,o yüzden hem bina içindeki ankastre kutusundan hem de bina dışındaki ankasgre kutusundan evime kadar CAT6 kablosu geliyor.Ankastre kutusu pingi etkiler mi? Hatta fotoğraflarını da ekliyeyim. Küçük olan kutu bina dışındaki boş dükkanlara it olan kutu,büyüğü ise bina içinde ki dairelere ayrılmış ankastre kutusu.
IP kontrolü yapıldığında Bağcılarda oturduğu anlaşılıyor arkadaşın. Tabii ki otomatik lokasyon seçme özelliğini açtıysa öyledir umarım yanlışlıkla başka lokasyon seçmemiştir.
Ben bir lokasyon seçmedim,bu arada hatay da oturuyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210113-173347_Gallery.jpg
    Screenshot_20210113-173347_Gallery.jpg
    68,4 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_20210113-173413_Gallery.jpg
    Screenshot_20210113-173413_Gallery.jpg
    45,1 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Hatay

Bir çok siteden denedim hepsinde pingim aynı

Binada başka vdsl kullanan yok.Önceki internetim türk telekom du adsl 16 mbps'lik oaketini kullanıyordum orada aldığım ping değeri 8-12 arası değişiyordu.Fakat şunu da belirtmek istiyorum binamızda 2 tane ankastre kutusu var bina dışında ki ankastre kutusundan da evime kadar cat6 kablo geliyor.Bina içinde ki ankastre kutusundan da evime kadar cat6 kablosu geliyor.Her 2 tarafa da kabloyu ben bina dışından çektirdim,çünkü binamız 2005 yılında yapılmış bir bina ve normal iç tesisatın kabloları kötü,o yüzden hem bina içindeki ankastre kutusundan hem de bina dışındaki ankasgre kutusundan evime kadar CAT6 kablosu geliyor.Ankastre kutusu pingi etkiler mi? Hatta fotoğraflarını da ekliyeyim. Küçük olan kutu bina dışındaki boş dükkanlara it olan kutu,büyüğü ise bina içinde ki dairelere ayrılmış ankastre kutusu.

Ben bir lokasyon seçmedim,bu arada hatay da oturuyorum.
Hatay'dan İstanbul'a normal.

Geri
Yukarı