VDSL internet düşük hız

Alperen4423

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul\Çanakkale
Daha fazla  
Arkadaşlar geçen hafta santralde altyapı çalışması olduğunu görmüştüm. Bayağı bir 3-4 gün uğraştılar bitirdiler işi yani her neyse 2-3 gündür internet hızımda anormal derecede hız düşüklüğü ve kopmalar yaşadım, internetim 35Mbps VDSL fakat akşam vakti download 3Mbps'ye sabahları da ara ara 10Mbps'ye anca geliyor, aldığım değerleri de geçtim modem arayüzü hattın maksimum 20Mbps falan çektiğini söylüyor ve modemde anormal derecede ısınma var. Arıza kaydı bıraktım TurkNet'e bugün arandım iç hatta sorun olduğunu ve 108 lira karsılığında kablo ve modem dahil kontrol edileceğini söylediler. Eğer sorun modemden ise bosuna 108 lira vermek istemiyorum. Sizce sorun nedendir? Değerleri ve TurkNet'ten gelen cevabı aşağıya bırakıyorum.
Ayrıca bazen kendi download hızım hattın verdiği değerlerinde üstüne çıkıyor :D

resim_2021-08-17_234753.png

Dosya Ekleri

• resim_2021-08-18_001107.png
    resim_2021-08-18_001107.png
    19,6 KB · Görüntüleme: 75
Son düzenleme:
Modemin güncellemesi mevcut. Hattın sıkıntılı sanırsam senin paketin 35 ama modeme gelen 11 çalışma yaparken bozmuşlar hattı bence.

İç hattında ve modeminde sorun yok.
Bence senin hattı sınırladılar.
TurkNet'e bastır iptal edeceğim falan de o zaman düzeltirler.
Gene de emin olmak için herhangi bir elektrikçi ile kontrol ettireyim mi hocam? Çünkü değerler sürekli değişiyor sabit değil, sabah 12 MBPS alıyorum, akşam 3 MBPS

Görüşme sağladığınız kişi uzman ekipten miydi?

Gene de emin olmak için herhangi bir elektrikçi ile kontrol ettireyim mi hocam? Çünkü değerler sürekli değişiyor sabit değil, sabah 12 Mbps alıyorum, akşam 3 Mbps.

Gerek yok hocam SNR ve hat zayıflaması gayet iyi bu değerler ile normal paket hızının tamamını alman lazım.
Ulaşılabilir hız ise 75 80 olması lazım.

Zannetmiyorum klasik telesekreter.

Hocam margin değeri de çok oynak şu an downstream için 2.9 falan diyor mesela.

20'nin altına düşmediği sürece sorun yok.
Düşsede alırsın 35'i ama belki sorun olur.

Sen dediğim gibi yap TurkNet'i tehdit et.
Ben elektrikçiyim iç hattımda sorun yok gibi şeyler söyle.
Linkteki haberide oku terimler hakkında bilgi veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı