VDSL İnternet İçin Ayrı Port Gerekli Midir?

Latasho

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba Technopat Sosyal. Ben yaklaşık 2.5 yıldır Turkcell Superonline kullanıcısıydım. Taahhütüm sona erdikten sonra bulunduğum civardaki alt yapıyı sorgulamaya başladım.
Çevremdeki evlerin bir çoğunda VDSL internet olduğunu gördüm. Ben de VDSL ve AKN’siz bir internet kullanabilmek için TurkNet’e başvuru yaptım. Bulunduğum binada boş portun olmadığını söylediler. Yaptığım zaman sağolsunlar, bana çok yardımcı oldular ve bana eğer bulunduğum interneti iptal edersem, portun boşalacağını ve internet hızımın gözükeceğini söylediler.
Yaklaşık 1 haftadır (bugün de dahil olmak üzere) internetimin kesilmesini beklerken, bugün altyapımın bilgisinin internet sitesine düştüğünü gördüm. Baktığımda alabileceğim maksimum hız 16Mbps idi.
Turk Telekom, bulunduğum bölgede alt yapının yenilendiğini söylemişti. Bende bundan yola çıkarak hattımın VDSL desteklediğini düşünüyorum. Peki VDSL hatta geçmek için ayrı bir port açtırmak lazım mıdır?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı