VDSL Modem Önerisi

AC750 gerçekten rezalet. Hayatımda Turkcell'in verdiği Huawei ve Vodafone'un verdiği AirTies Air 5442'yi kullandım ama en kötüsü bu. Yazılım güncellemesi yapıyorsun brick oluyor, 2.4 GHz bandını kapatıyorsun brick oluyor. İnternet hızını aldığın kadarını vermiyor. Omni DLS çok övülüyor, yakında o modeli almayı planlıyorum.

AC750 gerçekten rezalet. Hayatımda Turkcell'in verdiği Huawei ve Vodafone'un verdiği AirTies Air 5442'yi kullandım ama en kötüsü bu. Yazılım güncellemesi yapıyorsun brick oluyor, 2.4 GHz bandını kapatıyorsun brick oluyor. İnternet hızını aldığın kadarını vermiyor. Omni DLS çok övülüyor, yakında o modeli almayı planlıyorum.
Bu yorumları bende görmüştüm fakat benim konuma yukarıda cevap yazan 2 arkadaş tavsiye ettiler ve hiçbir sorun yaşamışlar.

Misafir ağı oluşturabiliyorsun, ayrıca istediğin zaman aralığında kısıtlama yapıp internet erişimi sağlayabiliyorsun. İstersen hız sınırlaması da yapabiliyorsun download ve upload olacak şekilde. Misafir ağı sekmesinde tüm ayarlar basit bir şekilde ayarlanıyor.

Misafir ağı oluşturabiliyorsun, ayrıca istediğin zaman aralığında kısıtlama yapıp internet erişimi sağlayabiliyorsun. İstersen hız sınırlaması da yapabiliyorsun download ve upload olacak şekilde. Misafir ağı sekmesinde tüm ayarlar basit bir şekilde ayarlanıyor.
Süleyman hocam bu hız sınırlama olayı benim için çok önemli evimde misafir eksik olmuyor. Sizden rica etsem misafir ağında hız sınırlamasının yapıldığı ekranı bana ekran görüntüsü atabilir misiniz? Birçok video izledim fakat misafir ağlarında hız sınırlama seçeneği görünmüyor.

Ne şanslısın ki modem bozulmadan almaya karar vermişsin ve burada sorabiliyorsun. Dün gece Philips modemden yanık kokusu geldi ve ledleri söndü zaten herhalde 16. senesiydi.

Merak ettiğim kopmalar var demişsin bende de son zamanlarda çok sık kopma oluyordu bu bozulacağına bir emare midir?

Ben tamamen yanmasa daha kullanmaya devam ederdim, hiç aklımda yenilemek yoktu.

tp-link 9960 aldım 340 tl'ye

Tabi ki görsel aşağıdaki gibidir.

hız.jpg

Tabi ki görsel aşağıdaki gibidir.

Eki Görüntüle 1171554
Süleyman hocam, bu görselde attığınz hız sınırlama olayı modemi sadece router modunda kullanınca oluyor sanırım. Çünkü Asus resmi sitesinde de bu şekilde belirtiliyor.
Bugün önüme şöyle bir fırsat geldi. Türk Telekom TP-Link AC1200 VC220-G3u modemi 312 TL fiyatla ve 24 ay faturaya taksitle verebileceğini söylediler. Fakat ne yapıp ettiysem de benim istediğim şekilde misafir ağında hız limitleme özelliği var mı yok mu öğrenemedim. Keenetic Omni DSL N300 modelinde aradığım şekilde misafir ağına hız limiti belirleniyor ve o modem de 315 TL ye denk geliyor. Türk Telekom modemi daha makul geliyor çünkü 24 ay şeklinde faturaya yansıtacaklar. Ama istediğim özelliğin olup olmadığını bilemiyorum. Lütfen bana yardımcı olun.
Ne şanslısın ki modem bozulmadan almaya karar vermişsin ve burada sorabiliyorsun. Dün gece Philips modemden yanık kokusu geldi ve ledleri söndü zaten herhalde 16. senesiydi.

Merak ettiğim kopmalar var demişsin bende de son zamanlarda çok sık kopma oluyordu bu bozulacağına bir emare midir?

Ben tamamen yanmasa daha kullanmaya devam ederdim, hiç aklımda yenilemek yoktu.

tp-link 9960 aldım 340 tl'ye
Aslında benim modemim de hemen hemen kullanılmayacak durumda. Gün içinde 10-20 arası kopma meydana geliyor ve neredeyse hiç kullanamıyorum interneti.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı