VDSL modem önerisi

Makaleler
2
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam. 1 hafta sonra evimi taşıyacağım, şu an elimde Asus N12E var. Taşındığım evin altyapısını sorguladığımda 35MBPS VDSL altyapı olduğunu gördüm. Modem önerilerinize açığım, fiyat konusunda pek zorlamasın. Asus’tan memnunum, yine de başka marka önerebilirsiniz.

Bir de dubleks bir eve taşınacağım, modem üst katta olduğu taktirde alt tarafta sinyal iyi olur mu, olmazsa menzil genişletici tavsiyelerinize açığım.

D-Link DSL-224 ya da Asus DSL-N16'a göz atabilirsin. DSL-N16'yi kullanan birisini tanıyorum. Başarılı bir ürün.
D-Link pek düşünmüyorum dostum. Ama diğerini listeye aldım :)

Fiyatı biraz yüksek ama arada bir indirim oluyor; TP-Link Archer VR600 1600Mbps Gigabit VDSL/ADSL2+ Modem & Fiyatı

Fiyat yüksek geldiyse Asus DSL-AC52U olabilir. 3 anten 5GHz, 1 anten 2,4GHz mesafe olarak ihtiyacınızı karşılar galiba.

Bu kadar çıkmam imkansız dostum. Maksimum 350TL dolaylarında olur. Bir de şu ürünü buldum; TP-Link TD-W9970 300Mbps EWAN VPN VDSL ADSL2+ Fiber Fiyatı menzil artırıcının fiyata dahil olması bana göre bir artı. Ama düşününce menzilin aslında yeteceğini düşünüyorum. Kararsızım.
Kuşkusuz Türkiye'de en iyi müşteri hizmetleri ZyXEL'e ait.

Aradığınız modemde AC olması şart mı?
Pek şart değil. Zaten çok etkisi olmuyor sanırım.

Son düzenleme:
İyi sayılmaz maalesef baktığınız modem. Dolar yüksek olunca işte...

Çekim gücünü tam bilmiyorum ama Asus DSL AC51 olabilir sizin bütçeye uygun. Daha sonra menzil arttırıcı alınabilir.

Şu an kullanıp çok memnun olduğum, teknik desteği konusunda da çok başarılı olan Zyxel VMG1312-B10D'yi alabilirsin Berkay'cığım :)
Bu fiyata bu performansı veren başka bir modem tanımıyorum.
Eğer evin duvarları çok kalın değilse alt katta da rahatlıkla çekecektir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı