VDSL port açtırma

Kadiroaou

Kilopat
Daha fazla  
TTNET tahaatüm bugün bitiyor ve diğer operatöre geçmek istiyorum. Online üzerinden NetSpeed, TurkNet, Millenicom, gıbırnet altyapı sorgulama yaptım. Hepsinde de VDSL2 olduğu ve 82Mbps hız alabileceğim sonucu çıktı. İlk gıbırnet temsilcisiyle konuştum ve VDSL yüksek hızlardan bir tarifeye geçmek istediğimi söyledim ama temsilci 16 Mbps hız verebiliriz dedi, çünkü TTNET ADSL tarifi kullanıyormuşum (doğru.) VDSL boş port yok dediler. TTNET'in VDSL port ataması gerekiyor dediler. Sorunsuz beklemeden, internet kesilmeden nasıl VDSL port açtırabilirim? Deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Son düzenleme:
Tahattünüz bittiyse yeni tarifeye geçerken vdsl istediğinizi söylerseniz, yeni modem ile sizi vdsl'e geçiriyorlar bizde öyle olmuştu, İnternet sağlayıcımız Türk Telekom bu arada.

Tahattünüz bittiyse yeni tarifeye geçerken VDSL istediğinizi söylerseniz, yeni modem ile sizi VDSL'e geçiriyorlar bizde öyle olmuştu, internet sağlayıcımız Türk Telekom bu arada.

Zaten VDSL tarife istedim 75Mbps olan ama boş VDSL port yok TTNET'in port ataması gerek dedi. Daha önce deneyimi olan birisinden süreçli ilgili bilgi almak istiyorum VDSL port açarken internet kesiliyor mu ne kadar bekletiliyorlar vs ona göre ya eski tarifeyi kullanacağım ya da yenisine geçeceğim.

Daha önce deneyimi olan birisinden süreçli ilgili bilgi almak istiyorum
VDSL istiyorum diyip Türknet'e geçtim. VDSL Port yoktu boşta 2 hafta 16Mbit ADSL kullandım ardından port açıldığı bilgisi geldi ve beni VDSL'e geçirdiler, 60Mbit almaya başladım.

VDSL istiyorum deyip TurkNet'e geçtim. VDSL port yoktu boşta 2 hafta 16Mbit ADSL kullandım ardından port açıldığı bilgisi geldi ve beni VDSL'e geçirdiler, 60Mbit almaya başladım.

Az önce NetSpeed ile görüştüm VDSL tarifenizi satın almak istiyorum ama TTNET ADSL kullanıyorum boşta VDSL port yok siz port açabiliyor musunuz diye sordum, hayır dedi TTNET yapıyor onu dedi peki VDSL port açması için siz mi ben mi boşvurucağım dedim maalesef siz yapacaksınız dedi. VDSL port için sen mi başvurdun TurkNet mi halletti?

Az önce NetSpeed ile görüştüm VDSL tarifenizi satın almak istiyorum ama TTNET ADSL kullanıyorum boşta VDSL port yok siz port açabiliyor musunuz diye sordum, hayır dedi TTNET yapıyor onu dedi peki VDSL port açması için siz mi ben mi boşvurucağım dedim maalesef siz yapacaksınız dedi. VDSL port için sen mi başvurdun TurkNet mi halletti?
Ben Türk Telekom'la hiç muhattap olduğumu da hatırlamıyorum ama yanlış da olabilir 2-3 sene geçti.

TTNET tahaatüm bugün bitiyor ve diğer operatöre geçmek istiyorum. Online üzerinden NetSpeed, TurkNet, Millenicom, gıbırnet altyapı sorgulama yaptım. Hepsinde de VDSL2 olduğu ve 82Mbps hız alabileceğim sonucu çıktı. İlk gıbırnet temsilcisiyle konuştum ve VDSL yüksek hızlardan bir tarifeye geçmek istediğimi söyledim ama temsilci 16 Mbps hız verebiliriz dedi, çünkü TTNET ADSL tarifi kullanıyormuşum (doğru.) VDSL boş port yok dediler. TTNET'in VDSL port ataması gerekiyor dediler. Sorunsuz beklemeden, internet kesilmeden nasıl VDSL port açtırabilirim? Deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Kendi tecrübem değil ancak arkadaşım da GIBIRNet'e geçerken kullanmıştı. Türk Telekomda hızın arttırılmadan portunun VDSL olarak değiştirilmesini isteyebiliyorsun. Bu sayede sende port olacağı için sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilirsin. Tabii şu an işliyor mu bilmiyorum. O arkadaş GIBIRNet'e o şekilde sorunsuz 2 günde geçmişti hatta.

Yeni konular

Geri
Yukarı