VDSL saha dolapları ne zaman aktif olur?

321maximum321

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, bu zamana kadar mahallemizde hep ADSL altyapısı vardı, yaklaşık bir hafta önce Türk Telekom çalışanları sokakların birçoğuna yeni nesil tip-7 ve tip-9 kabinleri koydular. Bugün eski nesil ADSL saha dolaplarını kaldırdıklarını fark ettim ancak internet altyapı sorgulamalarında ve modem ara yüzünde internet hattımın hala ADSL hizmeti verdiğini görüntüledim. Tüm bu süreçler hakkında kafamda birçok soru oluştu;

1) ADSL saha dolaplarının kaldırılması, portların tamamının yeni gelen VDSL saha dolaplarına aktarım sürecinin bittiğinin bir işareti mi?
2) Eğer öyleyse altyapım neden hala VDSL hizmetine geçiş yapmadı?
3) Superonline kullanıcısı olarak, Türk Telekom hiçbir ayrımcılık yapmadan benim portumu da VDSL portu olarak tanımlar mı?
4) Portların yeni saha dolaplarına aktarım sürecinin bittiğini düşünürsek ve altyapımın hala ADSL hizmetinde olduğu gerçeği ile birlikte, yeni hizmete açılacak kabinlerin VDSL internet hizmetini dağıtması ortalama kaç ay sonra başlar?
Yorumlarınız ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Not: Bina içi internet dolabının üzerinde 180 3.5 sayılarını gördüm ve dolapları tek tek kontrol ettiğimde 180 sayılı yeni takılan dolap bir tip-7 ve yaklaşık 80 metre uzağımda (100 metreden kısa olduğu kesin).

ADSL saha dolaplarının kaldırılması, portların tamamının yeni gelen VDSL saha dolaplarına aktarım sürecinin bittiğinin bir işareti mi?
Evet. Hatlar VDSL değil ADSL olarak aktarılıyor.
Eğer öyleyse altyapım neden hala VDSL hizmetine geçiş yapmadı?
Kabin çalışıyor mu? Fan sesi geliyor mu? Aktif değilse ve satışa açılmamışsa sorgulamada çıkmaz.
Superonline kullanıcısı olarak, Türk Telekom hiçbir ayrımcılık yapmadan benim portumu da VDSL portu olarak tanımlar mı?
Kabin aktif olursa ve VDSL paket satın alırsanız tanımlar.
Portların yeni saha dolaplarına aktarım sürecinin bittiğini düşünürsek ve altyapımın hala ADSL hizmetinde olduğu gerçeği ile birlikte, yeni hizmete açılacak kabinlerin VDSL internet hizmetini dağıtması ortalama kaç ay sonra başlar?
Test süresinin tamamlanması lazım. Kimi bölgede 1 ay kimi yerde 6 ayı bulabiliyor. Net süre vermek imkansız. Ortalama 2-3 ay diyelim.

Evet. Hatlar VDSL değil ADSL olarak aktarılıyor.

Kabin çalışıyor mu? Fan sesi geliyor mu? Aktif değilse ve satışa açılmamışsa sorgulamada çıkmaz.

Kabin aktif olursa ve VDSL paket satın alırsanız tanımlar.

Test süresinin tamamlanması lazım. Kimi bölgede 1 ay kimi yerde 6 ayı bulabiliyor. Net süre vermek imkansız. Ortalama 2-3 ay diyelim.
Hocam bir yere 1 ay içinde fiber altyapısı gelirse ne zaman aktif olur? Bir bilgin var mı?

Kabinden fan sesi gelmiyor ama mantıklı bir şekilde baktığımızda kabinin çalışıyor olması gerekli. Konuda da söylediğim gibi ADSL saha kabinlerini söküp götürmüşler ve benim şu an internetim aktif durumda. Saha dolabı olmadan internet hizmeti almam imkansız yanlış biliyorsam düzeltin lütfen.
Sanırım bu süre içerisinde beklerken aynı zamanda müşteri hizmetlerini de sürekli aramam gerekiyor.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. :)

Sanırım bu süre içerisinde beklerken aynı zamanda müşteri hizmetlerini de sürekli aramam gerekiyor.
Bu adresten düzenli sorgulama yapın. Aktif olduğunu gördüğünüz anda MH'yi arayabilirsiniz 🤠
Kabinden fan sesi gelmiyor ama mantıklı bir şekilde baktığımızda kabinin çalışıyor olması gerekli. Konuda da söylediğim gibi ADSL saha kabinlerini söküp götürmüşler ve benim şu an internetim aktif durumda.
Fan sesi yoksa elektriği bağlanmamış ve çalışmıyor anlamına geliyor. Kabin aktif olana kadar sizi eski bakır bağlantı ile besleyecekler. Elektrik ve fiberi çekildiği zaman çalışıyor konuma gelecek...

Bu adresten düzenli sorgulama yapın. Aktif olduğunu gördüğünüz anda MH'yi arayabilirsiniz 🤠

Fan sesi yoksa elektriği bağlanmamış ve çalışmıyor anlamına geliyor. Kabin aktif olana kadar sizi eski bakır bağlantı ile besleyecekler. Elektrik ve fiberi çekildiği zaman çalışıyor konuma gelecek...
Hocam konuma bakabilir misin? Kafayı yemek üzereyim neredeyse vallahi. Fiberkent projesi nedir?

Anladım hocam. Tekrardan çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. 😊

Geri
Yukarı