VDSL/VDSL2 Modem önerisi

DerratiX

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar şu anki modemim 6 senelik olduğu için internet hızımı düşürüyor ve ping değerlerimi arttırıyor. O yüzden yeni bir modem bakıyorum. İnternet paketim 35 Mbit. Büyük ihtimalle taksitli alacağım çok kaliteli bir şey olmasına gerek yok. Sadece ortalama sorun yaratmayacak bir model yeter. Wi-Fi için aynı odada kullanıyorum ondan dolayı mükemmel bir Wi-Fi'a sahip olmasına gerek yok. Genel olarak kablolu bağlantı yapacağım.

Tam bir bütçe veremiyorum ama ne kadar ucuz o kadar iyi.

1656763460222.png

Arkadaşlar şu anki modemim 6 senelik olduğu için internet hızımı düşürüyor ve ping değerlerimi arttırıyor. O yüzden yeni bir modem bakıyorum. İnternet paketim 35 Mbit. Büyük ihtimalle taksitli alacağım çok kaliteli bir şey olmasına gerek yok. Sadece ortalama sorun yaratmayacak bir model yeter. Wi-Fi için aynı odada kullanıyorum ondan dolayı mükemmel bir Wi-Fi'a sahip olmasına gerek yok. Genel olarak kablolu bağlantı yapacağım.

Tam bir bütçe veremiyorum ama ne kadar ucuz o kadar iyi.

İnternet değerleriniz veyahut şuandaki ping değerlerinizi bir kenara bırakıp geleceğe yatırım için Keenetic Omni veyahut Extra DSL öneririm, neden mi? Biliyorsunuz bu gün fiyatı 1 lira olan bir ürünün yarın 1,75 - 3 lira olmayacağının garantisi yok. Şuanda biraz kendimizi zorlayıp ulaşabileceğimiz ürünleri almak yarın almaktan mantıklı olacaktır.

İnternet değerleriniz veyahut şuandaki ping değerlerinizi bir kenara bırakıp geleceğe yatırım için Keenetic Omni veyahut Extra DSL öneririm, neden mi? Biliyorsunuz bugün fiyatı 1 lira olan bir ürünün yarın 1,75 - 3 lira olmayacağının garantisi yok. Şu anda biraz kendimizi zorlayıp ulaşabileceğimiz ürünleri almak yarın almaktan mantıklı olacaktır.

Öncelikle teşekkür ederim. Gelecekte ne yapacağım tam bir söz konusu değil ama 1-2 yıl içerisinde internet hızımı arttırmayacağım o kesin. Extra DSL'i hiç düşünmüyorum çünkü bir modem için o kadar para vermek mantıksız geliyor ama Omni DSL radarımda. Eğer bir indirim falan görürsem almayı düşünüyorum. Başka önerdiğiniz modeller var mı? Mesela Huawei'nin modemleri varmış önerir misiniz?

Güzele benziyor. Wi-Fi'ı sıkıntı çıkarabiliyormuş arada herhalde. Çok stabil bir Wi-Fi'a sabit değilmiş. Biraz da ısınan bir modelmiş. Ama fiyatı uygun. Amazon'da 420 TL.
@byxx0 önerir misiniz?

Wi-Fi ile ilgili sıkıntı yaşamadım fakat ev dublex değil. Isınma konusunda bu ve diğer tüm modemlerim ısınıyordu fan bağladım buna.

Wi-Fi ile ilgili sıkıntı yaşamadım fakat ev dublex değil. Isınma konusunda bu ve diğer tüm modemlerim ısınıyordu fan bağladım buna.
Herhangi bir paket kaybı yaşadınız mı? Modemi ne kadar süredir açık tutuyorsunuz acaba? arada sapıttığı oluyor mu?

Oyun oynuyorsanız eğer, ping değerleriniz stabil mi?

Güzele benziyor. Wifi'ı sıkıntı çıkarabiliyormuş arada heralde. Çok stabil bir Wi-Fi'a sabit değilmiş. Birazda ısınan bir modelmiş. Ama fiyatı uygun. Amazonda 420 TL.
@byxx0 önerir misiniz?
Extra DSL kullanıyorum 1 yıl oldu, henüz bir WIFI sorunu modemden kaynaklı yaşamadım. Tek yaşadığım sorun eski cihazım 40mhz ile bağlanıyordu wifi kanalına yeni cihaz 20mhz ile bağlanıyor ve bunu modemden force edemiyoruz. Bundan dolayı düşük hız alıyorum (55 mbps) Ama modemden kaynaklanan bir sorun yaşamadım.

Herhangi bir paket kaybı yaşadınız mı? Modemi ne kadar süredir açık tutuyorsunuz acaba? Arada sapıttığı oluyor mu?

Oyun oynuyorsanız eğer, ping değerleriniz stabil mi?

Fan bağlı olduğundan pek kapatmıyorum. Eski modemime nazaran daha az sıkıntı yaşıyorum. Bazen Wi-Fi ile film izlerken reset atmam gerekebiliyor hızlanması için. Ping sorunum kronik bulunduğum konumla alakalı ama.

Fan bağlı olduğundan pek kapatmıyorum. Eski modemime nazaran daha az sıkıntı yaşıyorum. Bazen Wi-Fi ile film izlerken reset atmam gerekebiliyor hızlanması için. Ping sorunum kronik bulunduğum konumla alakalı ama.

Pinginiz "stabil" mi benim için o önemli ya daha çok. Stabil olan 300 pingi stabil olmayan 5 pinge tercih ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı