VDSL vs Fiber

ROWRİN

Hectopat
Daha fazla  
Oturduğum lokasyonda fiber altyapı olmadığı için mecburen 100Mbps VDSL Turkcell Superonline internet paketine başvurdum.
Fiber var diye biliyordum o yuzden biraz canım sıkılmadı değil, sizce bu altyapı farkı internet kullanımımı ne kadar etkiler?
Ara ara Twitch'te canlı yayın açmayı da planlıyordum. Sizce bu altyapının fiber olmaması bana sıkıntı çıkarır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yayın için diyorsunuz tahminim upload yine yüksek olur size paketi verirken kaç söylediler?

Orada mantıksız davranıp sadece Mbps üzerinden soru sordum. Uploadı gelince öğreneceğiz artık. Yayın için evet ancak yine de sonuçta upload önemli bir yer kaplıyor interneti kullanırken. VDSL ve fiber için upload hızları ne kadar değişkenlik gösterir?

Orada mantıksız davranıp sadece Mbps üzerinden soru sordum. Uploadı gelince öğreneceğiz artık. Yayın için evet ancak yine de sonuçta upload önemli bir yer kaplıyor interneti kullanırken. VDSL ve fiber için upload hızları ne kadar değişkenlik gösterir?

Fiber iyi, evet ama yayın için yine VDSL 100 Mbps yeter hiç meraklanmayın.

Her türlü konuda fiber altyapı tabii ki. Yayın yaparken ping sorunu yaşayabilirsiniz veya da tam olarak 100Mbps hız alamayabilirsiniz.

Fiber'de tahhütsüz firmalar da upload hep havalarda oluyor. Kullanıcılar hep uploadlar'ın VDSL'e nazaran yüksek olduğunu söylüyor.

Umarım yeterli ölçüde upload ve download hızı alırım.
İnternet geldiğinde test sonuçlarını buraya yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı