VDSL2 hat değerlerim çok kötü

Mehmet4L

Kilopat
Daha fazla  
Screenshot_1.png

TurkNet kullanıyorum, TurkNet'in işkencelerinden bahsetmeyeceğim. Benim hat değerlerim neden bu kadar kötü olabilir ve bunun için ne yapabilirim? Şu anda kullandığım paket 50 Mbps, aldığım hız 6 Mbps, hattım ADSL iken 8 Mbps alıyordum. İnternetten altyapı sorguladığım zaman sonuc 70 mbps çıkıyor turknetten sorgulayınca aktif altyapımızdasınız diyor. Yardımcı olabilecek varsa minnettar kalırım, teşekkürler.

Son düzenleme:
Hat değerlerinize bakınca otomatik olarak TurkNet'in YAPA denilen sistemine dahilsiniz. YAPA modelinde kablonuz direk olarak santrale gittiği için yakında bulunan VDSL destekli saha dolaplarından yararlanamıyorsunuz. Bu nedenle hız sorgulamada farklı değer çıkıyor.

YAPA, sizin gibi uzakta olan kullanıcılar için eziyettir, hattınızı Milleni.com'a taşıyın derim. En azından 35 Mbps hız alırsınız. Benim tavsiyem 100 Mbps'e kadar olan pakete geçip hızın tadını çıkarmanız olur.

Maalesef bende TurkNet kullanıyorum, çevremde yer alan 5-6 saha dolabı değişti, eğer benim bağlı olduğum dolap değişirse sizinle aynı durumu yaşayacağım 😔

şuan paketim yapa kampanyasındaki paket değil ama 85.99 tl ücreti turknetle iletişime geçtiğim zaman bulunduğunuz bölgede bizim altyapımız yok diyor o yüzden hiç türknet konusuna girmiyim dedim aklıma geldikçe sinirleniyorum ben mi yanlış okuyorum yazanları bide siz bakar mısınız

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    44,7 KB · Görüntüleme: 84
Aynı sorunu superonline ile yaşamıştım, Aşağı kutudan eve çıkan kabloyu kaliteli bir kabloyla değiştirdiğimde sorun çözülmüştü. Biraz kablo bilgin varsa modemi aşağı kutuya indir direk bağla, eğer hız yüksekse sorun eve çıkan kablodadır.

Modem kapalı olarak gözüküyor. Haliyle bilgi yok. Fiziksel durum (VAE) kısmı kapalı yazıyor ise YAPA kapsamında hizmet alıyorsunuz.

YAPA kapsamında olunca hız ve mesafe bilgisi hariç böyle yazması gerekli;
Inkedasdasdadasd_LI.jpg

Kendi değerlerim ve hattım YAPA.

Sizde de "KAPALI" yazdığı için YAPA üstünden hizmet alıyorsunuz. Ondan hızını düşük. Milleni.com'a geçin derim.

Modem kapalı olarak gözüküyor. Haliyle bilgi yok. Fiziksel durum (VAE) kısmı kapalı yazıyor ise YAPA kapsamında hizmet alıyorsunuz.

YAPA kapsamında olunca hız ve mesafe bilgisi hariç böyle yazması gerekli;
Eki Görüntüle 471127
Kendi değerlerim ve hattım YAPA.

Sizde de "KAPALI" yazdığı için YAPA üstünden hizmet alıyorsunuz. Ondan hızını düşük. Milleni.com'a geçin derim.
Paketimin fiyatı neden farklı acaba arayınca da bölgenizde altyapımız yok diyorlar hatta btk dan şikayet ettim yine aynı şeyi söylediler uygun port olunca geçiricez falan dediler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı