VDSL2 hat değerlerim çok kötü

Mehmet4L

Kilopat
Daha fazla  
Screenshot_1.png

TurkNet kullanıyorum, TurkNet'in işkencelerinden bahsetmeyeceğim. Benim hat değerlerim neden bu kadar kötü olabilir ve bunun için ne yapabilirim? Şu anda kullandığım paket 50 Mbps, aldığım hız 6 Mbps, hattım ADSL iken 8 Mbps alıyordum. İnternetten altyapı sorguladığım zaman sonuc 70 mbps çıkıyor turknetten sorgulayınca aktif altyapımızdasınız diyor. Yardımcı olabilecek varsa minnettar kalırım, teşekkürler.

Son düzenleme:
TurkNet YAPA üzerinde hizmet verdiği kullanıcıları asla VDSL'e geçirmez. YAPA için olan şikayetlere bakın. Fark edeceksiniz. Klasik müşteri oyalama taktiği.

VAE kapsamında hizmet verecekleri zaman hat ister ADSL olsun ister VDSL, fiziksel durumda VAE yazması gerekli.

Umarım sözlerinde dururlar...

Bu ara port demişken TT ile görüşün, devre numarasını mail atıp VDSL için saha dolabında port var mı sorun.

Modem ile ankastre kutu arasındaki kabloyu yeniletmeniz sizin için iyi olur.Altyapın destekliyorsa sorun büyük ihtimal ev tesisatında öyleyse söyledikleri hızı alabilirsin.Elektrikçi çağır yada kendin kablo çek ek yapmadan.Sonra modem ayarlarından tekrar bak.Bende türknet kullanıyorum.

TurkNet YAPA üzerinde hizmet verdiği kullanıcıları asla VDSL'e geçirmez. YAPA için olan şikayetlere bakın. Fark edeceksiniz. Klasik müşteri oyalama taktiği.

VAE kapsamında hizmet verecekleri zaman hat ister ADSL olsun ister VDSL, fiziksel durumda VAE yazması gerekli.

Umarım sözlerinde dururlar...

Bu ara port demişken TT ile görüşün, devre numarasını mail atıp VDSL için saha dolabında port var mı sorun.
bugün baktım böyle olmuş

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    7,5 KB · Görüntüleme: 53
@m.kaskit46 Arıza kaydı açın, yasal olarak sorunu tespit edip vadedilen hızın %75'i sağlamak zorunda olduklarını hatırladın. Aynı zamanda BTK, CİMER ne bulursanız şikayet edin.
Btkdan sürekli şikayet ediyorum zaten sonunda arama zahmetine girdiler biz kendi altyapımıza sırayla alıyoruz dediler ondan önce türk telekom altyapısına geçirdik bugün işlemleriniz başladı YAPA altyapısına geçmek için dediler artık ne kadar doğrudur bilmiyorum saha ekipleri de internet hızı için çalışıyormuş sözde keşke bi görsek saha ekiplerini

Bir kayıt daha açın, hem bina içi hem evimden hız ölçümü istiyorum şeklinde ekleyin. 50 Mbps deyip insanlara 8 Mbps satarken utanmıyor mı merak ediyorum.

Sürekli şikayet edip baskı kurun.
Sürekli yazıyorum zaten çözülene kadar da devam edicem türk telekomda anlaşmamı iptal edip geçtim bide bunlara güvenerek daha 18 ay vardı bitmesine

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı