VDSL'den fibere geçiş mümkün mü?

Viko55

Femtopat
Şu anda bağlı olduğum Tip7 saha dolabı ancak dolaptan binama bakır kablo ile geliyor. Fiber için başvuru yaptığımda dolaptan binama fiber kablo çekerler mi? Bir de şöyle bir düşüncem var halihazırda Tip7 dolaptan binama gelen bakır kablolar için yer altında kılavuz bulunmakta. Yani bir daha kazı yapmamaları fiberin daha hızlı gelmesini sağlayabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bina içi kablolama masrafı vs. olabilir. Haliyle en azından yarısının sözlü onayını almanız gerekebilir.

Bazı bölgelerde obk kablo çekimini TT yapıyor, bazı yerlerde bina sakinlerinin çekmesi isteniyor.

TT Ceo'su ümit önal, “önümüzdeki yıl İstanbul’da altyapısı olmayıp altyapı talep eden müşteriye, bir hafta içerisinde fiberi yaşadıkları sokağa getirme sözü veriyoruz. İstanbul'da fiberi, isteyen herkese bir haftada ulaştıracağız” senenin başında böyle demiş. Acaba gerçekten başvuru yapsam gelir mi?

Altyapısı olmayan müşterileri kast ediyor. Sizin halihazırda altyapınız var ve VDSL hizmet alıyorsunuz.

Çoğu insan 4 Mbps bile alamazken VDSL alıyorsuunz. Bu Ftth'nin gelmesini zorlaştırıyor...

Ben VDSL alaileceğimi düşünemiyorum çünkü 1 sene önce 1 Mbps zor alıyordum ama şimdi sadece dolap değişikliği ile 35 Mbps biraz zor gibime geliyor. 1 sene öncesine ait modem değerlerim böyle.

sdfadghsgfh.PNG

Geri
Yukarı