Fibere geçilir mi?

558memoli

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bol Diplomalı Çok Bilmiş İşsizin Biri
Binamıza nihayet fiber internet geldi. Fakat evdeki kullandığımız TTNET ADSL 16Mbit aboneliğinin bitmesini bekledik. Bu ay sonu bitecek ve fiber interneti binadan eve çektirmek istiyorum. Binaya fiberi çeken firma Superonline. Yer: Ankara/Sincan birkaç sorum var.

1) Superonline fiber interneti bağlatmalı mıyım?
2) Superonline hariç bir fiber internet sağlayıcı bu altyapıyı kullanabilir mi? Ya da eve çeker mi?
3) hiç fiber bağlatmayıp VDSL mi bağlatayım (modemim de yok eski ADSL modem var)?
4) taahhüt 12 ya da 24 ay diyorlar hangisi mantıklı?

Bir hafta içinde karar vermem gerekiyor. Fiyatlar birbirine yakın (190-280 TL arası) ve artık ADSL kullanmak istemiyorum. Ne dersiniz?

Soruyu şaka olarak algılıyorum.
Yok ADSL daha iyi Fiber'e geçme diyen olursa doktora gözüksün.
FTTB yani binaya kadar fiber var anladığım kadarıyla. Superonline Fiber'i kullanan Millenicom var fakat FTTB'yi FTTH(Eve kadar) yapmak için öncelikle Superonline'dan bağlat. Bağlama işlemi yapmadan önce de eve kadar fiber kablo çekip çekmediklerini sor.
Önceden çekiyorlardı. Hatta 7.kattan kablo boşluğundan aşağı kablo atıp aşağıdan başka personelin tutup cihaza bağlamışlığı var :D

Fiber bir başka, Wi-Fi 5 ile tabletten aldığım hız. Tablet Wi-Fi 6 desteklese rakam çoşar.
IMG_0002.jpeg

Cebine hangisi iyi geliyorsa onu kullan. Fiberin 100Mbps'si ile VDSL'in 100Mbps'si arasında bir fark yok bence. İkisini de kullandım. Ben 500-1000Mbps kullanmak istiyorum diyorsan tabii ki fiberden başka şansın yok zaten ama 50-100Mbps kullanacaksan fark etmez. Adresindeki altyapının ADSL mi yoksa VDSL mi olduğunu görmek için altyapı sorgulaması yapabilirsin.

Geri
Yukarı