VDSL'e geçince ping arttı

mertrr15

Hectopat
Merhabalar, çok yüksek hızda internet kullanmıyorum. Çoğunlukla Online, rekabetçi oyunlar oynuyorum. İnternet sağlayıcım bana; hattınız VDSL'ye geçti dediler ama gerçekten de VDSL'ye geçmişti. Daha hızlıydı, Upload'ım artmıştı ve çok sevinmiştim ama tekrar üzüldüm. ADSL iken pingim Online oyunlarda 35-50 arası dolaşırken şu an ise 70-80 arası oluyor ve sürekli kasma, donma gerçekleşiyor. Belki kablosuz kullanıyorum. O yüzden dedim kablolu kullanayım ama yine aynı sonuçlar. Bu sorun sıkıntı nasıl çözülür? Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam hat değerlerini atar mısınız? Belki kablo VDSL'yi kaldıramıyor olabilir.

Merhabalar, çok yüksek hızda internet kullanmıyorum. Çoğunlukla Online, rekabetçi oyunlar oynuyorum. İnternet sağlayıcım bana; hattınız VDSL'ye geçti dediler ama gerçekten de VDSL'ye geçmişti. Daha hızlıydı, Upload'ım artmıştı ve çok sevinmiştim ama tekrar üzüldüm. ADSL iken pingim Online oyunlarda 35-50 arası dolaşırken şu an ise 70-80 arası oluyor ve sürekli kasma, donma gerçekleşiyor. Belki kablosuz kullanıyorum. O yüzden dedim kablolu kullanayım ama yine aynı sonuçlar. Bu sorun sıkıntı nasıl çözülür? Yardımcı olursanız sevinirim.
Hattınız Fast modunda değildir, interleaved(doğru yazmışımdır inşallah) moddadır. Mh'yi arayıp anlayan birine denk gelip değiştirmeniz gerekiyor .

Ne demem gerekiyor, modemimi fast moduna almak istiyorum mu demem lazım. Bu arada yardımcı olduğunuz için teşekkürler.
Evet öyle diyebilirsiniz, path mode diye geçer onu fastpath yapacaklar. Dediğim gibi anlayan biri inşallah çıkar karşınıza.

Umarım hocam, arayacağım.

Hocam aradım, oyun sunucundaki kalabalıktan olabilirmiş denildi.
Mümkün fakat bütün oyunlarda pinginiz öncekine göre yükseldiyse sunucuyla alakalı değildir.

16Mbps VDSL değil ki...
Upload hızına bakarsak VDSL olduğunu anlaşılıyor. TT bu ara 4 Mbps'yi bile 17a üzerinden satabiliyor.

Eskiden 16 Mbps VDSL değildi. Şimdi odasına kadar fiber getirdikleri kullanıcıya 4 Mbps satıyorlar. Güler misin ağlar mısın sen karar ver 😞

Yeni konular

Geri
Yukarı