VDSL'e geçiş yapıldıktan sonra vadedilen hızlar verilmedi

Chieftaintice

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle selamünaleyküm, önceden altyapım 13Mbps ADSL desteklemekteydi bende 12Mbps ADSL paket kullanmaktaydım. Ortalama 10.50 Mbps civarında hız alabilmekteydim. Dün VDSL geçiş yaptım altyapım 32 Mbps görünmektedir bende 35 Mbps paket aldım ama aldıgım hız 15.50 geçmiyor. Modem hat degerlerini eklemekteyim. Yardımcı olursanız size minnettar olacagım.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    64 KB · Görüntüleme: 41
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    86,5 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Hattınız çok kötü durumda internete bağlandığınıza şükredin, kabloların değişmesi gerekli. CAT 6 veya telefon kablosu alıp, ankastre kutusundan eve modeme kadar gelen kabloyu değiştirin.

Duvardan çıkan ve modeme bağladığın kablodan bahsediyorum, ADSL ve VDSL internet aynı kablodan veriliyor zaten, eğer o kablo eskiyse yıpranmışsa veya çok fazla ek varsa internetinde çok fazla kayıp olur , o kabloyu da Türk Telekom döşemiyor zaten siz döşüyorsunuz. Yapabilirsen kendinde yapabilirsin anlamıyorsan bu işlerden şekilde elektrikçi çağırıp ona da yaptırabilirsin.

Duvardan çıkan ve modeme bağladığın kablodan bahsediyorum, ADSL ve VDSL internet aynı kablodan veriliyor zaten, eğer o kablo eskiyse yıpranmışsa veya çok fazla ek varsa internetinde çok fazla kayıp olur , o kabloyu da Türk Telekom döşemiyor zaten siz döşüyorsunuz. Yapabilirsen kendinde yapabilirsin anlamıyorsan bu işlerden şekilde elektrikçi çağırıp ona da yaptırabilirsin.
hocam bura köy tesisat işi olmuyo telefon kutusundan telekom ekipleri kabloyu çekiyor pencereden falan modeme baglıyor yani

Yeni konular

Geri
Yukarı