VDSL'e geçiş

Rick2078

Centipat
Herkese iyi forumlar. Kullandığım internet firması Superonline ama paketim ADSL. Türk Telekom'u aradığımda bana VDSL altyapımın olduğunu ve 69 Mbps hız alabileceğimi söylediler. Netspeed Altyapı Sorgulama | Netspeed bu siteye girdiğimde 67 Mbps alabileceğimi söylediler. Şu an da aldığım hız ortada. Firmaların söylediği hızı alabilir miyim?
Hangi firmaya geçmeliyim? Cevaplayan herkese teşekkür ederim.
1601547564331.png

Son düzenleme:
Herkese iyi forumlar. Kullandığım internet firması Superonline ama paketim ADSL. Türk Telekom'u aradığımda bana VDSL altyapımın olduğunu ve 69 Mbps hız alabileceğimi söylediler. Netspeed Altyapı Sorgulama | Netspeed bu siteye girdiğimde 67 Mbps alabileceğimi söylediler. Şu an da aldığım hız ortada. Firmaların söylediği hızı alabilir miyim?
Eki Görüntüle 686932
Taahhütünüz bitmediyse fazlaca cayma bedeli ödeyeceksiniz, unutmayın.
Sorunuza gelecek olursak eğer, VDSL ve Fiber'de TTNET ve Superonline'dan şaşmayın derim.
Ayrıca evet, firmaların söylediği hızları alabileceksiniz.

60-65 Mbps arası alabilirsiniz bence. Millenicom'a geçebilirsiniz.

Türkne'e bakmıştım. Millenicom'a hiç denk gelmedim bakacağım teşekkürler.

Taahhütünüz bitmediyse fazlaca cayma bedeli ödeyeceksiniz, unutmayın.
Sorunuza gelecek olursak eğer, VDSL ve Fiber'de TTNET ve Superonline'dan şaşmayın derim.
Ayrıca evet, firmaların söylediği hızları alabileceksiniz.

Taahhütümün bitmesine 1 ay kaldı. Türk Telekom'u aradım. Bu ay içerisinde hanigisini alacağıma karar vereceğim teşekkürler.

Ben ADSL altyapıda 13.5 Mbps hız alıyorum. VDSL, fiber altyapı döşendi ben 60 Mbps hız alabiliyorum yan binamda ki adam 100 Mbps hız alabiliyor.

Bende fiber altyapı yok ama VDSL var. Bana 35-40 Mbps hızda yeterli fakat Türk Telekom 69 Mbps deyince şaşırdım. Teşekkürler.

Eki Görüntüle 686932
Bunun için öncelikle hat değerlerinizi ve saha dolabına uzaklığınızı da görmek gerek fakat alma ihtimaliniz var. NetSpeed üzerinden sorguladığınızda, saha dolabına uzaklığınız kaç metre gözüküyor? Ayrıca, buradan da bir sorgulatın derim. Ve size son bir tavsiye olarak, internet aboneliğinizi TT yerine TT altyapısını kiralayan diğer servis sağlayıcılardan (örn. Millenicom, TürkNet, NetSpeed) başlatmanızı öneririm.

Bunun için öncelikle hat değerlerinizi ve saha dolabına uzaklığınızı da görmek gerek fakat alma ihtimaliniz var. NetSpeed üzerinden sorguladığınızda, saha dolabına uzaklığınız kaç metre gözüküyor? Ayrıca, buradan da bir sorgulatın derim. Ve size son bir tavsiye olarak, internet aboneliğinizi TT yerine TT altyapısını kiralayan diğer servis sağlayıcılardan (örneğin. Millenicom, TürkNet, NetSpeed) başlatmanızı öneririm.

67 Mbps çıkıyor. Millenicom ya da TürkNet'e geçeceğim teşekkürler.

Türknet'i kullanan birisi olarak;
Öncelikle Türknet hız, ping, dalgalanma olarak çok iyi işler yapıyor 95.99TL ye 100mb hız alıyorum ping değerim 7-9 arası

Taahhüt olmaması nedeniyle şanslısınız fakat sizden habersiz fiyatlarda artış olabilir. Bu benim başıma gelmedi sadece bu sene içerisinden 12TL internet zamım oldu.

Türknet Müşteri Hizmetleri "VASAT" internetinde kopma yaşarsan en az bir haftayı gözden çıkarman gerekiyor çünkü Uzaktan sonuç alamazlar ise Türktelekom" un internete gelip bakmasını bekleyeceksin.

Türknet arkadaşını davet kodu ile bir ay internet kullanabilirsin istersen verebilirim. Bunun sonucunda bende bir ay internet kullanmış oluyorum.

Türknet'i ülkemizde bilmeyen kişi sayısı bir hayli fazla ben Türknet' e geçtiğimde "bu ne ya bilmediğin bir internet sağlayacısına bilgilerini mi gönderdin demişlerdi." Şuan hepsi benim sayemde Türknet kullanıyorlar ve memnunlar.

Türknet VDSL2Modem olması gerekliliği var elinde bir modem var ise altındaki yazılara bakarsan modemin ADSL2 ADSL+ VDSL2 gibi yazılar görüceksin eğer modemin VDSL2 ise orda yazıcaktır.

TürkNet'i kullanan birisi olarak;
Öncelikle TürkNet hız, ping, dalgalanma olarak çok iyi işler yapıyor 95.99TL'ye 100 MB hız alıyorum ping değerim 7-9 arası.

Taahhüt olmaması nedeniyle şanslısınız fakat sizden habersiz fiyatlarda artış olabilir. Bu benim başıma gelmedi sadece bu sene içerisinden 12TL internet zamım oldu.

TürkNet müşteri hizmetleri "vasat" internetinde kopma yaşarsan en az bir haftayı gözden çıkarman gerekiyor çünkü uzaktan sonuç alamazlar ise Türk Telekom" un internete gelip bakmasını bekleyeceksin.

TürkNet arkadaşını davet kodu ile bir ay internet kullanabilirsin istersen verebilirim. Bunun sonucunda bende bir ay internet kullanmış oluyorum.

TürkNet'i ülkemizde bilmeyen kişi sayısı bir hayli fazla ben TürkNet'e geçtiğimde "bu ne ya bilmediğin bir internet sağlayacısına bilgilerini mi gönderdin demişlerdi." Şu an hepsi benim sayemde TürkNet kullanıyorlar ve memnunlar.

TürkNet VDSL2modem olması gerekliliği var elinde bir modem var ise altındaki yazılara bakarsan modemin ADSL2 ADSL+ VDSL2 gibi yazılar görüceksin eğer modemin VDSL2 ise orada yazıcaktır.

Modemim yok ama alacağım. Kodu atarsın ben kullanırım. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı