Vefat eden kişiler nereye gidiyor?

Allah'ı inkar etmek, bütün evrendeki herşeyi inkâr etmektir. Çünkü herşeyi yaratan O'dur ve siz çıkıp diyorsunuz ki "Hayır". Düşün bakalım bu durumda sonun ne olur. İradeyi ve bu eşit yaratılma konusunda biraz daha araştırmanızı öneririm. Aslında her organımız bizim bir sınavımızdır. Hatta şuan siz bile benim sınavım olabilirsiniz. Beyninizde sorun çıkabilir, bunun hayır ciheti ona sabır edip şükür etmektir. Eğer beyninizdeki parazit sizi doğru yola götürmüşse o görevini güzel bir şekilde tamamlamıştır. Ama siz inkara gidiyorsanız o parazitin mahiyetini bilememişsinizdir.
Ha yani diyorsunuzki, ben onu kabul etmediğimde gururu kırılıyor, egosunu tatmin edemiyor, bu yüzdende onun kibriyle ve öfkesiyle karşılaşma durumunda kalıyorum, benim gibi işe yaramaz bir insanın onu kabul etmesi ona nere yarar sağlayacakki. Belliki egosunu tatmin etmek istiyor. Eğer bir sınav yapılacaksa herkes eşit başlamalı bu sınava, eşit bitirsinler demiyorum, eşit başlasınlar diyorum. Genetik hastalıklı insanlar mesela neden var? Demekki sağlıklı insanların genetik hastalıklı insanları ezmesinden zevk alıyor, sadist. Hiç karışmıyor genetik hastalıklı insanlar zorbalığa veya zorlukla karşılaştığında, demekki izlendiğinde zevkten dört köşe oluyor, sadist yani. Herkesin hayatını sağlıklı bir şekilde yaşamaya hakkı olmalıdır. Eğer benim anlattıklarım sizi hiç şüpheye sokmadıysa aşırı yobazsınız demek oluyor, kusura bakmayın. Sükredin demişsiniz, bizden daha iyileri varken onlar gibi olmaya çalışmak varken neden şükredelim halimize? Parazitler öyle çalışmıyor ayrıca, doğru veya yanlış yola yönlendirebilecek gibi. Kuduz en basitinden.

Dinde mucize var diyerek dini ayakta tutma çabaları diyelim daha kabacası kıvırmak. Evren genişlemesinin delil falan değil kuranda böyle bir yazı yok. Sana video paylaşmıştım. Bari dininizi savunacaksanız net dürüst olun.

Evrim teorisi bir inanç meselesi değil. Ensest ilişkiyle geldiğini san sen ne diyeyim.

Bilimsel bir şey konuşacaksan terimlerin ne manaya geldiğini bilmek zorundasın.
Elhamdülillah benim kıvırdığım falan yok. Çok şükür dinim olan İslam'ı çok seviyorum.
Ben size elimden geldiği kadar açıklama yaptım. Hidayeti veren Allah'tır, ben elimden geldiği kadar size anlatmaya çalıştım. :)
Ha yani diyorsunuzki, ben onu kabul etmediğimde gururu kırılıyor, egosunu tatmin edemiyor, bu yüzdende onun kibriyle ve öfkesiyle karşılaşma durumunda kalıyorum, benim gibi işe yaramaz bir insanın onu kabul etmesi ona nere yarar sağlayacakki. Belliki egosunu tatmin etmek istiyor. Eğer bir sınav yapılacaksa herkes eşit başlamalı bu sınava, eşit bitirsinler demiyorum, eşit başlasınlar diyorum. Genetik hastalıklı insanlar mesela neden var? Demekki sağlıklı insanların genetik hastalıklı insanları ezmesinden zevk alıyor, sadist. Hiç karışmıyor genetik hastalıklı insanlar zorbalığa veya zorlukla karşılaştığında, demekki izlendiğinde zevkten dört köşe oluyor, sadist yani. Herkesin hayatını sağlıklı bir şekilde yaşamaya hakkı olmalıdır. Eğer benim anlattıklarım sizi hiç şüpheye sokmadıysa aşırı yobazsınız demek oluyor, kusura bakmayın. Sükredin demişsiniz, bizden daha iyileri varken onlar gibi olmaya çalışmak varken neden şükredelim halimize? Parazitler öyle çalışmıyor ayrıca, doğru veya yanlış yola yönlendirebilecek gibi. Kuduz en basitinden.
Elhamdülillah şüpheye düşmedim. Allah bizi yokluk aleminden varlık âlemine yaratmıştır. Aslında bu yüce Rabbimin büyüklüğü ve merhametinin göstergesidir. O'nun bizim ibadetlerimize ihtiyacı olduğu için değil, bizim O'un rızasına ihtiyacımız olduğu için ibadet eder, O'nun rızasını kazanmak için yaşarız.
Sınav konusuna geleceksek, Allah'ın adaleti en büyük adalettir. Sana verilen 50 yıl ömür ile başkasına verilen 70 yıl ömürün sınavı hiç bir olur mu? Aslında hastalık insanın o durumda Allah rızası için ne yaptığının göstergesidir. Sınav dünyası sonucunda, hastalık bile Allah'ın cennetine girebilmek için vesiledir. Sizce bu durumda hastalık kişi için iyi midir, kötü müdür? Sağlıklı insanın ise sağlıksız insana karşı tavrı onun sınavıdır. Nasıl hasta olan kişinin hastalık sınavı olduğu gibi. Merak etmeyin, kimsenin kimsede zerre tanesi kadar hakkı kalmayacak. Ve herkes olduğu durumdan sınava çekilecek.

Son düzenleme:
Elhamdülillah benim kıvırdığım falan yok. Çok şükür dinim olan İslam'ı çok seviyorum.
Ben size elimden geldiği kadar açıklama yaptım. Hidayeti veren Allah'tır, ben elimden geldiği kadar size anlatmaya çalıştım. :)

Elhamdülillah şüpheye düşmedim. Allah bizi yokluk aleminden varlık âlemine yaratmıştır. Aslında bu yüce Rabbimin büyüklüğü ve merhametinin göstergesidir. O'nun bizim ibadetlerimize ihtiyacı olduğu için değil, bizim O'un rızasına ihtiyacımız olduğu için ibadet eder, O'nun rızasını kazanmak için yaşarız.
Sınav konusuna geleceksek, Allah'ın adaleti en büyük adalettir. Sana verilen 50 yıl ömür ile başkasına verilen 70 yıl ömürün sınavı hiç bir olur mu? Aslında hastalık insanın o durumda Allah rızası için ne yaptığının göstergesidir. Sınav dünyası sonucunda, hastalık bile Allah'ın cennetine girebilmek için vesiledir. Sizce bu durumda hastalık kişi için iyi midir, kötü müdür? Sağlıklı insanın ise sağlıksız insana karşı tavrı onun sınavıdır. Nasıl hasta olan kişinin hastalık sınavı olduğu gibi. Merak etmeyin, kimsenin kimsede zerre tanesi kadar hakkı kalmayacak. Ve herkes olduğu durumdan sınava çekilecek.
Arnold Schwarzenegger son derece çok iyi genetikleri olan, 70 yaşını devirmiş başarılı bir insan. Bak gördünmü istese kusursuz genetikli insanlar yaratabiliyormuş, ama bilerekte kötü genetikli zülme uğrayacak insanları kendi sadist zevkleri için yaratmayıda biliyor. Herkesin sağlıklı yaşamaya hakkı vardır, kimse kanunlardan üstün değildir. Bunu lütfen öbür dünyaya benden önce gidersen, tabi varsa ilet tanrına, sizden kişişel ricamdır. 80 yıl boyunca dandik sağlık problemleriyle yaşamaktansa 50 yıllık kısa ve kaliteli bir hayat yaşamayı tercih ederim. Ben günde 1-2 saat spor yapıyorum ve son derece sağlıklı olduğumu düşünüyorum, umarım sizin içinde aynı durum geçerlidir. Eğer sağlıksız, otizmli veya genetik hastalıklarla dünyaya gelseydim, hadi Uğur, 60 yıl daha dişini sık sonra cennettesin oğlum'' mantığıyla yaşardım ve hayattan zerre kadar zevk almazdım.

Arnold Schwarzenegger son derece çok iyi genetikleri olan, 70 yaşını devirmiş başarılı bir insan. Bak gördünmü istese kusursuz genetikli insanlar yaratabiliyormuş, ama bilerekte kötü genetikli zülme uğrayacak insanları kendi sadist zevkleri için yaratmayıda biliyor. Herkesin sağlıklı yaşamaya hakkı vardır, kimse kanunlardan üstün değildir. Bunu lütfen öbür dünyaya benden önce gidersen, tabi varsa ilet tanrına, sizden kişişel ricamdır. 80 yıl boyunca dandik sağlık problemleriyle yaşamaktansa 50 yıllık kısa ve kaliteli bir hayat yaşamayı tercih ederim. Ben günde 1-2 saat spor yapıyorum ve son derece sağlıklı olduğumu düşünüyorum, umarım sizin içinde aynı durum geçerlidir. Eğer sağlıksız, otizmli veya genetik hastalıklarla dünyaya gelseydim, hadi Uğur, 60 yıl daha dişini sık sonra cennettesin oğlum'' mantığıyla yaşardım ve hayattan zerre kadar zevk almazdım.
İslam dairesinde o kadar fazla lezzet var ki, Elhamdülillah ben bunlardan faydalanmaya çalışıyorum. Söylediklerinize de katılmıyorum. 50-60 yıllık dünya zevkleri için sonsuz olan, dertsiz olan bir hayatı kaybetmek bana çok mantıksız geliyor. Belki o hasta için hastalık anında 1 dakikalık zaman, benim 1 sene ibadetime denktir. O yüzden nerede hayır var nerede şer var biz bilemeyiz Allah bilir. Benim düşüncem bu şekildedir. :)

Ahiret gününün olduğuna dair kanıt mı var? Nerde? 😀 Bence konuyu çarpıtanlar yine Tanrıcılar olmuş. Zira sorunun dinle hiçbir ilgisi yok. Fantastik bir soru. Her halta din karıştırıp bulandırmasanız olmuyor sanki? Sistem cıvcıvları sizi!
Hahahaha :D Allah canımı alsın çok boş insanlarsınız sizin gibilerini görünce çok eğleniyorum kanka.

Mayı tercih ederim. Ben günde 1-2 saat s

Arnold Schwarzenegger son derece çok iyi genetikleri olan, 70 yaşını devirmiş başarılı bir insan. Bak gördünmü istese kusursuz genetikli insanlar yaRATabiliyormuş, ama bilerek de kötü genetikli zülme uğrayacak insanları kendi sadist zevkleri için yaRATmayı da biliyor. Herkesin sağlıklı yaşamaya hakkı vardır, kimse kanunlardan üstün değildir. Bunu lütfen öbür dünyaya benden önce gidersen, tabii varsa ilet tanrına, sizden kişişel ricamdır. 80 yıl boyunca dandik sağlık problemleriyle yaşamaktansa 50 yıllık kısa ve kaliteli bir hayat yaşamayı tercih ederim. Ben günde 1-2 saat spor yapıyorum ve son derece sağlıklı olduğumu düşünüyorum, umarım sizin içinde aynı durum geçerlidir. Eğer sağlıksız, otizmli veya genetik hastalıklarla dünyaya gelseydim, hadi Uğur, 60 yıl daha dişini sık sonra cennettesin oğlum" mantığıyla yaşardım ve hayattan zerre kadar zevk almazdım.

Adamın orijinal hali öyle mi acaba eski fotolarına da bakmak lazım.
Bu arada günde 1-2 saat spor yapıp son derece tabii ki sağlıklı olunabilir ama 1 (bir) sivrisinek ısırmasına bakar her şey. :)

@BERWAR neredesin?
Tahtalı köye gidip geldim.

Bu tarz konulara cevap vermem genel olarak, kimse bu sorunun cevabını veremez. Kutsal kitaplarda varsayıldığı gibi cennet-cehennem masallarına ben inanmıyorum diyeceklerim bu kadar.

Geri
Yukarı