Vefat eden kişinin Instagram hesabına girilebilir mi?

Çapulcu

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, depremde kendimi bildim bileli ilk arkadaşım olan ve beraber çok güzel anılar biriktirdiğim kuzeni kaybettim. Bazı sebeplerden ötürü -gerek duyarsanız sebebini açıklayabilirim- Instagram hesabına girmem gerek ama nasıl yapacağım konusunda en ufak bir fikrim yok ailecek vefat ettikleri için o daha bir zorlaştırıyor işimi acaba bu konuda Instagram'ın bir çalışması var mı, yetkili kişilere ulaşarak erişim sağlayabilir miyim?

Bu konu beni mahvetti ya, başınız sağ olsun hocam. Konu hakkında 100% bilgim yok ama tahminen hesaba girmenize izin vermezler. Nedeni ise güvenlik sorunları. Bir kişinin hayatta olup olmadığını Instagram'a kanıtlasanız bile sonuçta özel mesajlar vb. özel hayata girdiği için vefat etse dahi hesaba girmenize izin vermezler diye düşünüyorum.

Telefonu varsa ve hala çalışıyorsa ancak o şekilde yapabilirsiniz. Özel değil ise ve sakıncası yoksa neden girmek istediğinizi söyler misiniz?

Maalesef böyle bir şey pek de mümkün değil. Özel hayatın gizliliği korunması adına böyle bir şeye izin vermezler. Ailesinden birisine belki olabilir ancak yasal açıdan bağı bulunmayan birisine verme ihtimalleri çok düşük hatta yok denecek kadar az. Kuzeniniz adına üzüldüm başınız sağ olsun. Çok geçmiş olsun.

Bu konu beni mahvetti ya, başınız sağ olsun hocam. Konu hakkında 100% bilgim yok ama tahminen hesaba girmenize izin vermezler. Nedeni ise güvenlik sorunları. Bir kişinin hayatta olup olmadığını Instagram'a kanıtlasanız bile sonuçta özel mesajlar vb. özel hayata girdiği için vefat etse dahi hesaba girmenize izin vermezler diye düşünüyorum.
Sağolun hocam, dedikleriniz de haklısınız sanırım izin vermezler çok teşekkürler.

Maalesef böyle bir şey pek de mümkün değil. Özel hayatın gizliliği korunması adına böyle bir şeye izin vermezler. Ailesinden birisine belki olabilir ancak yasal açıdan bağı bulunmayan birisine verme ihtimalleri çok düşük hatta yok denecek kadar az. Kuzeniniz adına üzüldüm başınız sağ olsun. Çok geçmiş olsun.
Sağolun hocam, doğru aslında bana verme ihtimalleri olmaz ama konuyla daha büyük bir araştırma yapıp dedesi yolundan hesaba erişmeye çalışırım en yakın kişi o şuan ailecek vefat ettiler maalesef. Çok teşekkürler.

Hocam başınız sağolsun, bildiğim kadarıyla bildirip hesabı kapattırabiliyorsunuz.

Hesabı silmek için form:
Öyle bir şey yapabileceğinizi sanmıyorum en fazla hesabı kapattırabilirsiniz.
Dedikleri gibi boyle bir şey mumkun degildir anca kapatilir.
Sağolun ve teşekkürler hocalarım.

Telefonu varsa ve hala çalışıyorsa ancak o şekilde yapabilirsiniz. Özel değil ise ve sakıncası yoksa neden girmek istediğinizi söyler misiniz?

Maalesef çok kötü bir yıkıntıda kaldılar Maraş'ın meşhur Trabzon caddesinde yaşıyorlardı binalarının üstüne yandaki bina da yıkılmıştı. Bırakın telefonu kuzenim ve ailesinin bedenleri bile çok kötü durumdaydılar, telefonlar da maalesef kırıktı. Neden girmek istediğim konusu ise hesabında birçok fotoğraf, benimle olan fotoğraf ve özellikle küçüklüğümüzden kalma beraber çekindiğimiz fotoğraflar vardı. Bazı fotoğrafların aynısı bende de var ama olmayanlar da var zamanın da story yapmıştı eğer erişebilseydim hikaye geçmişinden fotoğrafları alacaktım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı