Vega 3 ile GTA 5'te FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 11
Makaleler
40
Daha fazla  
RAM
4GB Ram 2133 MHz CL19
Ekran kartı
Vega 3
Anakart
A320M S2H v2
İşlemci
3000G
GTA 5'e uzun zaman sonra girdim ve aşırı kasıyordu. Benchmark testi yaptım, 32 ila 8 FPS arası gidip geliyordu. Normalde sabit 85-90 arası alıyordum 1,5 ay öncesine kadar. Neden böyle olmuş olabilir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

60 FPS civarı almanız lazım aslında.

Güncel hali 60FPS civarı veriyor. Bu video 2 sene öncesinin.

GTA 5'e uzun zaman sonra girdim ve aşırı kasıyordu. Benchmark testi yaptım, 32 ila 8 FPS arası gidip geliyordu. Normalde sabit 85-90 arası alıyordum 1,5 ay öncesine kadar. Neden böyle olmuş olabilir?

Virüs girmiş olabilir driver silinmiş olabilir (kendi kendine neredeyse imkansız olay) HDD'de veya SSD'de sorun olabilir. Oyunu güncellemiş olabilirsin (yeni sürümde FPS düşüyor) işlemcinde sıcaklık değerleri normal olmayabilir...

O RAM, ekran kartı ve işlemci ile 85 90 FPS biraz değil bayağı zor hatta imkansıza yakın.

En düşükte 720p de alıyordum hocam.

Sürücüleri güncellemeyi denediniz mi?

Evet en son gelen güncellemeyi yaptım.

Virüs girmiş olabilir driver silinmiş olabilir (kendi kendine neredeyse imkansız olay) HDD'de veya SSD'de sorun olabilir. Oyunu güncellemiş olabilirsin (yeni sürümde FPS düşüyor) işlemcinde sıcaklık değerleri normal olmayabilir...

Hocam sıcaklık değerleri 36 dereceyi geçmiyor.
Temiz kurulum yapıp dosyaları doğrulamaya gidiyorum cevap gelmeyince.
Şimdi hatırladım da oyunun yüklü olduğu hard disk 3 kere mavi ekran almıştı. O yüzden düşük FPS alıyor olabilir miyim?
Bilgisayarı Windows 10'a döndürsem FPS artar mı? Birçok oyunda öyle de.

Son düzenleme:
En düşükte 720p de alıyordum hocam.

Evet en son gelen güncellemeyi yaptım.

Hocam sıcaklık değerleri 36 dereceyi geçmiyor.
Temiz kurulum yapıp dosyaları doğrulamaya gidiyorum cevap gelmeyince.
Şimdi hatırladım da oyunun yüklü olduğu hard disk 3 kere mavi ekran almıştı. O yüzden düşük FPS alıyor olabilir miyim?
Bilgisayarı Windows 10'a döndürsem FPS artar mı? Birçok oyunda öyle de.

HDD'ye bad sector taraması yap HDD'den 7200 RPM' mi?

Evet 7200 RPM.

Bad sector taraması yapılıyor şu an.

1643195975899.png

Tertemiz çıktı hocamayrı olarak tarama başlangıç ve ortalarında 250 MB/s idi sonralarda 77 MB/s'e kadar düştü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı