Çözüldü Vega 56 4K'da Voltaj Yüksekliği

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Tolga Samet

Kilopat
Makaleler
17
Daha fazla  
Selamlar. 4K TV'mi bağladığımda normalde 956mV olarak ayarladığım kart boşta bile 1050mV civarlarına kadar çıkıyor. Bazı zamanlarda problem olmuyor, 912mV civarları seyrediyor ancak neden olduğunu çözemedim bir türlü. Fikri olan var mı?

1.png

Radeon'dan 956mV şeklinde ayarlı.

Çözüm
Sanmam, bir şey tetikliyor veya üstünlük kuruyor sanırım. Çözemedim henüz. Benim ayarlarım dışına çıkmamalı.

Kısmen çözdüm. Boştaki voltaj 0.85V'a kadar geriledi, hafif yüklerde 0.90-0.95V arası ancak GTA 5 denediğimde yine benzer sonuç aldım. Net çözüm olmasa da yazayım: GPU-Z üzerinden BIOS dosyasını aldım, OverdriveNTool ile özel tablo oluşturdum, Radeon'dan ayarları stok hale aldım ve REG'i uyguladım. Restart sonrası boşta 0.85V. En azından boştaki voltaj sıkıntısı halloldu, aynı şekilde ufak oyunları da rahatlıkla oynayabiliyorum.

2.png

Konu tamamen çözüldü, farklı bir konuda anlattım. Konu kilit.

Sistem özelliklerini bilmiyorum ancak çok normal bir durum. 4K olması bile başlı başına yeterli aslında.

Sanmam, bir şey tetikliyor veya üstünlük kuruyor sanırım. Çözemedim henüz. Benim ayarlarım dışına çıkmamalı.

Kısmen çözdüm. Boştaki voltaj 0.85V'a kadar geriledi, hafif yüklerde 0.90-0.95V arası ancak GTA 5 denediğimde yine benzer sonuç aldım. Net çözüm olmasa da yazayım: GPU-Z üzerinden BIOS dosyasını aldım, OverdriveNTool ile özel tablo oluşturdum, Radeon'dan ayarları stok hale aldım ve REG'i uyguladım. Restart sonrası boşta 0.85V. En azından boştaki voltaj sıkıntısı halloldu, aynı şekilde ufak oyunları da rahatlıkla oynayabiliyorum.

2.png

Konu tamamen çözüldü, farklı bir konuda anlattım. Konu kilit.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı