VEGA Mimarisi Beklenmeli Mi?

Barrybee

Hectopat
Daha fazla  
Sistemi değiştirmek istiyorum elimde, HD 7850 var ve işlemci, ekran kartı, anakart ve RAM değiştirmek istiyorum. Diğer bileşenleri alıp Vega beklemek ne kadar mantıklı, aklım çok karışık?

Sistemi değiştirmek istiyorum elimde, HD 7850 var ve işlemci, ekran kartı, anakart ve RAM değiştirmek istiyorum. Diğer bileşenleri alıp Vega beklemek ne kadar mantıklı, aklım çok karışık?
500 serisi duyurulduğunda 400 serisi ucuzlar ise o kadar zaman beklemek fayda etmeyecektir. 400 serisi alıp yola devam.

Kesinlikle beklenmeli. Son sızan bilgilere bakarak sana bunları söylüyorum. İnanın VEGA mimarisi bence çok farklı gelecek. RX 500 serisi olacak fakat sızan son bilgilerde RX 500 dışında 4 farklı model daha olacağı iddia edilmiş. Bunlar; Rage, Rage X, Rage X Fury ve Rage X2 Fury. Vega mimarisi artık yaşlanmış olan GDDR5 ve GDDR5X (G5X'ler nispeten G5'lere göre optimize edilmiş olsa da "HBM 2" kadar iyi olduğunu düşünmüyorum.) yerine HBM 2 bellekler ile gelecek. AMD VEGA ve Nvidia Volta'yı kesin bekleyin derim. AMD'nin VEGA ile rakibi Nvidia'nın Volta'ya oranla HBM bellekler konusunda avantajı fazla. Nvidia'nın SK Hynix ve AMD'den patent alma gibi durumları söz konusu. Neyse bunlar önemli değil asıl konuya dönelim.

Rage, Rage X, Rage X Fury ve Rage X2 Fury kartları AMD'nin üst düzey 4K ve 5K VR için üreteceği kartlar olacak. Bir kaç resim ekleyeyim.
6.jpg

5.jpg

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Bence kesinlikle VEGA ve Volta mimarileri beklenmeli. @Recep Baltaş abi seninde bu konu hakkındaki fikirlerini alabilir miyiz ?

Bütçenize bağlı. Vega mimarisi üst düzey kullanıcılara yönelik.
Hayır, Vega mimarisinde giriş seviyesi de olacak.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı