Çözüldü Vento VG07F kasaya dikey ekran kartı riser kablo nasıl takılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Serhat .s

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ekran kartını takmak için riser kablo alacağım. Kasada dikey ekran kartı için yer var fakat riser kabloyu vidalamak için yer yok. Nasıl takacağım riser kablosunu?
Yazmayı unutmuşum kasa Vento VG07F.

17114076434622013431255831192963.jpg

17114076901196090428875663009930.jpg

Çözüm
PSU'ya denk gelmez mi vida? Nasıl açacağım deliği?
İlk fotoğrafta PSU ile kasa sacının arasında mesafe var gibi gördüm. Olmadı PSU'yu çıkartıp deliği aç, vidayı keserek kısaltırsan PSU'ya değmediği için zarar vermez.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende zaten dikey ekran kartı için yer var fakat riser kabloyu vidalamak için yer yok.

Yok mu yardım edecek biri.

@Merdt hocam bakar mısınız?

@Bold Pilot

Son düzenleme:
Bende zaten dikey ekran kartı için yer var fakat riser kabloyu vidalamak için yer yok.

Yok mu yardım edecek biri.

@Merdt hocam bakar mısınız?

@Bold Pilot
Hocam daha önce hiç riser kablo deneyimim olmadı bilmiyorum maalesef. Ekran kartını neden dikey kullanacaksınız ?

Amazon.com.tr yanlış anlamadıysam fiziksel olarak destekliyor. Aşağı vidalama yapılmıyor sanırım bu üründe.

Riser çok basit, düz mantık. Erkek uç anakarta dişi uca da ekran kartı takılacak. Sadece uzatma kablosu görevi görüyor arada.

Ayrıca bu işe girişecekseniz ekran kartı sıcaklıklarında yükseliş göreceğinizi de aklınızda bulundurun. Sonradan şaşırmayın. Kasanın yanını açık bırakmadığınızı varsayarak söyledim elbette.

Amazon.com.tr yanlış anlamadıysam fiziksel olarak destekliyor. Aşağı vidalama yapılmıyor sanırım bu üründe.

Riser çok basit, düz mantık. Erkek uç anakarta dişi uca da ekran kartı takılacak. Sadece uzatma kablosu görevi görüyor arada.

Ayrıca bu işe girişecekseniz ekran kartı sıcaklıklarında yükseliş göreceğinizi de aklınızda bulundurun. Sonradan şaşırmayın. Kasanın yanını açık bırakmadığınızı varsayarak söyledim elbette.

Hocam kasamda zaten dikey takmak için yer var fakar kabloyu taktığımda kabloyu vidalamam lazım ama vidalamak için yer yok.

Hocam daha önce hiç riser kablo deneyimim olmadı bilmiyorum maalesef. Ekran kartını neden dikey kullanacaksınız?

Kasama modifiye yapacağım dikey takmak vardı kafamda bayağıdır.

Hocam kasamda zaten dikey takmak için yer var fakar kabloyu taktığımda kabloyu vidalamam lazım ama vidalamak için yer yok.

Kasama modifiye yapacağım dikey takmak vardı kafamda bayağıdır.
Şu an ekran kartının vidalı olduğu yere vidalamanız gerekmiyor mu riser kabloyu ? Yukarıdaki videodan gördüğüm kadarıyla soruyorum.

Boyut olarak yer yok diyorsanız da ona yapacak bir şey yok sanırım yan kapak açık kullanmalısınız veya kasa değişmelisiniz.

Onu anladım fotoğraftan zaten. Sadece tutucu bulabilir miyiz bilemedim. Genişleme yuvası ile satılıyor genelde bu tarz şeyler.

Hocam şuraları vidalamak için kasanın alt tarafında vida boşluğu yok.

.

Dosya Ekleri

• IMG_20240328_170930.jpg
    IMG_20240328_170930.jpg
    66,1 KB · Görüntüleme: 8

Geri
Yukarı