Vento VG12AL 750W kasa alınır mı?

• Konuyu başlatan Emper
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 5B
FSP üretiyor diye her modeli iyi olacak diye bir şey yok haliyle. İçindeki PSU hakkında elde bir veri yok. Kasa hakkında da pek bir şey göremiyorum. Ben olsam ayrı ayrı şu ikiliyi tercih ederdim:

Hemen hemen aynı fiyata denk geliyorlar ve kaliteli bir ikili. Gerçi kullanacağınız sisteme bağlı. Belirtirseniz alternatif öneriler gelebilir.

Merhaba, kasayı hazır sistemle birlikte aldım ve bir süredir kullanmaktayım. Öncelikle parasına değindiğini düşünmüyorum. Kasa içinde gelen fanlar Molex bağlantıya sahip ve kontrol edilemiyor. Fanların soğutma performansı yetersiz kalacaktır, fan sesi ise ayrı bir sorun. Güç kaynağının korumaları eksik, yine de değerleri ve verdiği performans iyi. RX6750 XT ve 12400F de zorlandığını görmedim, ki AMD kartlar biraz nazlıdır ve bileşenler yüzünden WattMan hatası olabiliyor, böyle bir sorun olmadı. Eski ASUS güç kaynağım 250-300W verirken bile deli gibi fan açıyordu.

Kasayı soğutma ve alan açısından başarılı buldum. (fanlar değiştirilirse)

Kısaca, hazır sistem ile alıyorsanız olabilir ama ayrıca alacaksanız ilk sırada olacak bir kasa değil.

Son düzenleme:
FSP üretiyor diye her modeli iyi olacak diye bir şey yok haliyle. İçindeki PSU hakkında elde bir veri yok. Kasa hakkında da pek bir şey göremiyorum. Ben olsam ayrı ayrı şu ikiliyi tercih ederdim:

Hemen hemen aynı fiyata denk geliyorlar ve kaliteli bir ikili. Gerçi kullanacağınız sisteme bağlı. Belirtirseniz alternatif öneriler gelebilir.

Hocam 650 watt yetmeyebilir i5 13400F RTX 4070 Ti sisteme.

Düzgün bir 650W yeterli ama 750W alınır yine. Kasa ve PSU için ne kadar verebilirsiniz en fazla?

Bir bütçe belirlemedim ama zengin değilim 4070 Ti yurt dışından hediye geldi 2000 lira civarı 2 tane 850 watt PSU buldum bir de 4070 Ti uyumlu 2000 civarı bir kasa önerirseniz güzel olur. https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-deep-cool-pm850d-850-w-fiyati,2111780145.html
Ve bunlardan hangisini almalıyım.

1350 TL'ye satılıyorken keşke P360A alsaydınız. Fiyatını hak eden kasa bulmak zor artık. Çok az alternatif var.

Önerim bunlar olur. İkili arasından P360A öneririm. PSU olarak üstteki iki modelin de detaylı bir incelemesini bulamadım ama PM850D'nin üzeceğini düşünmüyorum.

Bütçeyi hiç zorlayasım yok diyorsanız da bu.

Son düzenleme:
1350 TL'ye satılıyorken keşke P360a alsaydınız. Fiyatını hak eden kasa bulmak zor artık. Çok az alternatif var.

Önerim bunlar olur. İkili arasından P360a öneririm. PSU olarak üstteki iki modelin de detaylı bir incelemesini bulamadım ama PM850D'nin üzeceğini düşünmüyorum.

Bütçeyi hiç zorlayasım yok diyorsanız da bu.

Phanteks kasa güzelmiş hocam buna 4070 Ti sığar mı hem de nasıl kaliteli midir?

Phanteks kasa güzelmiş hocam buna 4070 Ti sığar mı hem de nasıl kaliteli midir?

Kalite olarak o fiyata alabileceğiniz en iyi 2-3 kasadan birisi zaten. 4070 Ti sığar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4090 sığdıranlar bile var.

Geri
Yukarı