Çözüldü Ventus RTX 3060 Ti aşırı ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Etzel34

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, MSI RTX 3060 Ti Ventus 2X OC modeli kartı aldım. Bugün ilk işim olarak RDR2'ye girip ultra ayarlarda 30 dakika kadar oynarak test yaptım. Yaklaşık 30 dakika sonunda ekran kartı sıcaklığı 80-83 derece arası, ekran kartı fanı ise %98 kullanıma yükseldi. Bu oranlar beni biraz korkuttu açıkçası. Bir sıkıntı mı vardır, yoksa Ultra ayarlar RDR her kartta bunu yapar mı?

Bu arada ilk olarak FurMark'tan 20 dk. stres testi yaptım. 20 dk. sonunda ortalama 70 FPS, 80 derece stabil sıcaklık, %95 stabil fan kullanımı gibi bir sonuç elde ettim. Daha sonra RDR2'ye girip 30 dk. kadar ultra ayarlarda oynadım.

İşin özeti hayatımda ilk defa %95 RPM ile oyun oynadım. Garantiye yollamam gerekir mi?

Hallettim.

Çözüm
Arkadaşlar, kasam çok alt seviye idi. Kardeşimin üst düzey kasasında denedim, şu an sıcaklık değerleri 75'i geçmiyor. Fan düzeyi de %50-55 civarı. Hepinize teşekkür ederim. :)
Arkadaşlar, kasam çok alt seviye idi. Kardeşimin üst düzey kasasında denedim, şu an sıcaklık değerleri 75'i geçmiyor. Fan düzeyi de %50-55 civarı. Hepinize teşekkür ederim. :)

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı