Verbatim dünyanın ilk ticari, renk ayarlı OLED aydınlatmasını sunar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Katılım
14 Ağustos 2010
Mesajlar
67.634
Makaleler
78
Çözümler
1.020
Yer
İstanbul
Eschborn, 12 Nisan 2011 - Verbatim dünyanın ilk ticari, renk ayarlanabilir organik LED (OLED) aydınlatma panellerini Milan’da Fuori Salone sergisinde tanıttı. OLED'ler, Verbatim'in gelişen aydınlatma malzemeleri konusunda 50 yıllık tecrübeye sahip dünyanın en büyük kimya şirketlerinden biri olan ana şirketi Mitsubishi Chemical Holding Grubu tarafından geliştirilen özgün malzeme teknolojisi üzerine kurulmuştur. OLED panellerin tam ölçekli üretimi Temmuz’da başlayacak

Verbatim, yaklaşık 14cmx14cm* ölüsündeki dünyanın en büyük olduğu düşünülen OLED panellerin beyaz ton ve renk ayarlanabilir güzelliği ile yaratıcılığını kanıtladı. Aydınlatma tasarımcısı Satoshi Uchihara tarafından yaratıldı ve Design Library srl, Via Savona 11, 20144 Milano’da sergileniyor.

VELVE markalı Verbatim OLED'ler büyük yüzeylerde parlamaksızın, son derece doygun renklere sahip yumuşak bir ışık üretir. Tehlikeli madde içermeyen OLED'ler doğru renk geriverimi (yüksek CRI) ile 1000 cd/m2’de Watt çıkış başına 28 lümen üretimiyle çok verimlidir. Renk ayarı ve beyaz ton ayarı istenilen zamanda çeşitli amaçlar için mekanın uygun ruh halinin yansıtılmasını sağlar. Örneğin, oldukça aydınlık bir ışık kullanılan çalışma alanından, hafif ve loş bir aydınlatma ile rahatlatıcı bir ortama geçiş sağlar.

Paneller genel aydınlatma, mobilya aydınlatma ve diğer uygulamalar için tasarlanmıştır. Verbatim OLED'leri doğrudan bu sektörlerdeki orijinal ekipman üreticilerine (OEM) satıyor.Verbatim geliştirme çalışmalarıyla sadeleştirilen iki ürün sunuyor. Aydınlatma mühendisleri ve geliştirme mühendisleri için doğrudan şebekeye bağlanabilir bir OLED içeren örnek bir kit. Yedi tane önceden programlanmış doymuş renkler, beyaz ton ayarı ve karatma fonksiyonu değerlendirmek için kullanılabilir. İkinci ürün ise RGB renk controlü için DMX arayüzü ve beyaz ayarı için DALI arabirimiyle endüstri standardı sağlayan baskılı devre kartlı bir OLED modülüdür.

Geliştirilen her iki ürün de arayüz kartlı OLED modülü ve örnek kit doğrudan Verbatim’den temin edilebilir.

* 31 Ocak 2011 itibariyle Verbatim pazar araştırmasına dayanmaktadır.
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı