Dünyanın ilk yazmayıcısı!

Yanlışıkla yazıcı kapalıyken yazdır deyip daha sonra açtım ve hata aldım.
Güç kapalıyken nasıl yazdırma yapılabiliyor? Decreye güç gitmiyor ki bir kere, nasıl çalışsın? Attığın resme göre mürekkepler dolu gözüküyor. Hata mesajına bakılırsa kağıt sıkıştığı yazıyor. Kolay dolan kartuşlarda da resetleme tuşu falan varsa basabilirsiniz ama mürekkep hatası vermemiş ki. :)

Konu açıp sorabilirsiniz. Hepsini denedim yerine neler yaptığınızı da belirtin bu sefer açacağınız konuda. Ürün bilgileri de yok.
Evet böyle daha doğru olur. Resme göre XP serisinden bir yazıcıya benziyor. Ama model tam anlaşılmıyor. Üç tane model ismi yazılmış çünkü. Dediğin gibi bu konu yardım almak için açılmış bir konu değil. Öyle olsa imzama koymazdım.
Açtığı konuya bizi de etiketlerse sorunu tamamen çözüp çözemeyeceğimizi bilemesem de en azından inceleriz. :)

Konu açıp sorabilirsiniz. Hepsini denedim yerine neler yaptığınızı da belirtin bu sefer açacağınız konuda. Ürün bilgileri de yok.
Yakin zamanda acmayi planliyorum. Cok muhim bir konu değil. Kolay dolan kartuslar gumledi muhtemelen. Bitmis orijinal kartuşlari takinca taniyor.
Güç kapalıyken nasıl yazdırma yapılabiliyor? Decreye güç gitmiyor ki bir kere, nasıl çalışsın? Attığın resme göre mürekkepler dolu gözüküyor. Hata mesajına bakılırsa kağıt sıkıştığı yazıyor. Kolay dolan kartuşlarda da resetleme tuşu falan varsa basabilirsiniz ama mürekkep hatası vermemiş ki. :)
Öyle değil 😀 Normalde cihaz acikken yazdirma butonuna tikliyordum, cikti veriyordu. Lakin kapaliyken yazdir butonuna basip cihazi sonradan actim, boyle bir hata aldim.

Model XP-202 bu arada. Ayrica orada yazan hatalarin gram alakasi yok sorun ile :)

Kolay dolan kartuslar gumledi muhtemelen. Bitmis orijinal kartuşlari takinca taniyor.
Diğerlerini tanıyıp yazma işlemine geçebiliyorsa. Dolan kartuşların soket ksımlarını iyice temizleyip yazıcı içinde raylı sistemi ıslak mendille bir temizlesen iyi olur. Cihaz resetleme butonu var o tür değiştiirlmiş yazcıılarda onu deneyebilirsin doğru yaptığın zaman düzelecektir dediğimle. Farklı yazılımsal girişimlerde bulunmadıysan tabi.

Diğerlerini tanıyıp yazma işlemine geçebiliyorsa. Dolan kartuşların soket ksımlarını iyice temizleyip yazıcı içinde raylı sistemi ıslak mendille bir temizlesen iyi olur. Cihaz resetleme butonu var o tür değiştiirlmiş yazcıılarda onu deneyebilirsin doğru yaptığın zaman düzelecektir dediğimle. Farklı yazılımsal girişimlerde bulunmadıysan tabi.
Yok bulunmadim hocam. Yakin zamanda geri donus yapacağim :) Önerileriniz için teşekkürler.

Geçen hafta taşınırken Epson marka bir yazmayıcıyı, ben "Windows 10'da yazmam" dediği için çöpe attım. Belki bir yöntemi vardır ama kartuş parası yazıcıya denk olduğu için ayrıca kaprise de katlanamadığımdan yazmamaya kendi değerinde bir toplulukta devam etsin istedim. :)

Geri
Yukarı