Veri çalmaya çalışan profesyonel antivirüsler

İşte Avast'i indirirken okuyacaktiniz dersin hiç haber atmama gerek yok.
Çok yanlış düşünüyorsunuz, password Manager'ler şifreleri hashleyerek korur yani herhangi bir veri sızıntısı olamaz. Ayrıca çoğu uygulama kurulumda size bir sürü sözleşme gösteriyor bunları siz kendiniz kabul etmiş oluyorsunuz.

Garanti nedir?
Neyse modlar konuyu kitleyin çok uzadı konu.

Kaspersky gibi bir şirketin parolam ile bir şey yapacağını sanmıyorum. Tüm hesaplarımda birbirine benzer parola kullanmak yerine Kaspersky Password Manager'i de kullanıyorum.
KPM şifreleri serverda tutmaz bu yüzden ana şifrenizi kaybetmeyin. Server'da tutulmayan şifreyi de çalamayacağını bilmeniz lazım. Konu sahibi biraz hayalperest olduğundan güvenlik yazılımından veri saklamaya çalışıyor sadece. O kadar veri alanı bilmediği için normal haykırışlar bunlar :D

Son düzenleme:
KPM şifreleri serverda tutmaz bu yüzden ana şifrenizi kaybetmeyin. Server'da tutulmayan şifreyi de çalamayacağını bilmeniz lazım. Konu sahibi biraz hayalperest olduğundan güvenlik yazılımından veri saklamaya çalışıyor sadece. O kadar veri alanı bilmediği için normal haykırışlar bunlar :D
Hocam hani Password Manager'lerin parola oluşturucusu var, orada bize verdiği parolaların aynısını başka bir kullanıcıya verme ihtimali var mı?

Arkadaşlar sıkıntı olan şey bu tür reklam politikaları ve davranışları bu bir eleştiri yazısı sağolsun @Murat5038 hocamızda yazmış sadece bu reklam pazarlaması ve eri istemeyi eleştirmiştim bende antivirüs kullanıyorum ama bu adı geçen çok kullanılan firmaların bu tür reklam yapması hoş değil başka yazılımla gelmesi hoş değil veya veri toplamaya çalışması hoş değil Avast neden gündem oldu kullanıcı sözleşmesi de yazıyordu veri topladığı eula diyenler için veri topluyor veri topluyor diye yazanlar için Kaspersky bence Avasttan daha fazla veri topluyor ikide bir bu iki tescilli firmanın veri toplamasi sinirimi bozmaya başlamıştı bende eleştiri olsun diye bir konu açtım budur özü .
Avast verileri şu an satmıyor Avast yeni bir sayfa açtı. O verileride 2013 yılında satmış.
Eki Görüntüle 1051683
satıyor ama ayarlardan bazı şeyleri kapatabiliyorsun.
Veri almayan antivirüs yok zaten.

Fazla can değer izlemişsiniz sanırsam. Çok abartmışsınız veri muhabbetini.

Can değer adını ilk defa senden duydum videolarını gördüm ama tiklamadim, sadece sinirlendim icerledim antivirüslere buraya konu yazdım.

Hocam hani Password Manager'lerin parola oluşturucusu var, orada bize verdiği parolaların aynısını başka bir kullanıcıya verme ihtimali var mı?
Hayır yok.
@Murat5038 hocamızda yazmış sadece bu reklam pazarlaması ve eri istemeyi eleştirmiştim bende antivirüs kullanıyorum ama bu adı geçen çok kullanılan firmaların bu tür reklam yapması hoş değil başka yazılımla gelmesi hoş değil veya veri toplamaya çalışması hoş değil Avast neden gündem oldu kullanıcı sözleşmesi de yazıyordu veri topladığı eula diyenler için veri topluyor veri topluyor diye yazanlar için Kaspersky bence Avast'tan daha fazla veri topluyor ikide bir bu iki tescilli firmanın veri toplamasi sinirimi bozmaya başlamıştı bende eleştiri olsun diye bir konu açtım budur özü.
Yadıklarımı yanlış anlamışsınız o zaman sizi destekler bitr şey yazmadım.

AV yazılımları sizi korumak için öneri verir. KPM için de diğer konuda kullanıcıya yazdığım gibi bu uyarıyı engelleme seçenği mevcut. AV yazılımları ve diğer internette girdiğin her şeyi veri toplar.
Önemli olan neyi topladığını bilmektir. Bunları da gizlilik ve kullanıcı sözleşmelerinde yazar. Kabul ediyorsanız yüklersiniz etmiyorsanız yüklemezsiniz.

AV yazılımlarının şirketten şirkete değişecek politikaları olabileceğinden özel bilgi de toplayabilir, sistemsel veri de.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı