Veri Tabanı mı Web Tasarım mı?

EmreEfe

Hectopat
Daha fazla  
11.Sınıf Bilişim Teknolojileri öğrencisiyim, Web Tasarımı dalında okuyorum başarılı olmama rağmen emin değilim. Web tasarım artık herkes tarafından yapılabilen ve çok kolay öğrenilen bir şey haline geldi, sizce üniversitede Veri Tabanı alanından mı ilerlemeliyim yoksa Web Tasarımın'dan devam mı etmeliyim?

Benim tercihim tasarımdan yana olurdu. Belki herkes tarafından yapılıyor olabilir ama bu benim bakış açım tabi. Başarılıyım diyorsun bence bu yoldan git aynı anda başka dallara da yönele bilirsen onları da denemiş olursun daha iyi olur.

Benim tercihim tasarımdan yana olurdu. Belki herkes tarafından yapılıyor olabilir ama bu benim bakış açım tabi. Başarılıyım diyorsun bence bu yoldan git aynı anda başka dallara da yönele bilirsen onları da denemiş olursun daha iyi olur.
İki dalıda çok severek yapıyorum, bir şeyleri başarıncada zevk alıyorum fakat birazda işin maddi tarafını düşünüyorum. Peki maddi yönden bakarsak hangisini terchi etmeliyim?

Veritabanı ileriye dönük daha çok şeyler katar sana. Şu an hemen her bilişimci tasarım yapabilmekte ancak veritabanı yönetmek kolay değildir. Senin için + olur.

İki dalıda çok severek yapıyorum, bir şeyleri başarıncada zevk alıyorum fakat birazda işin maddi tarafını düşünüyorum. Peki maddi yönden bakarsak hangisini terchi etmeliyim?
Tasarım kısmından bir çok yerden para kazana bilirsin ayrıca sadece web sitesi tasarımından da değil logo, banner, afiş, icon veya daha başka bir çok şekilde para kazana bilirsin ama veritabanı hakkında çok bir bilgim yok o yönden o kısma cevap veremeyeceğim.

Web Programlama daha ileriye dönük. Artık herşey tarayıcı tabanlı olmaya başladı. Örneğin Excel, Word gibi programlar. HTML, CSS, JavaScript ve PHP öğrendikten sonra karar ver. Back-end mi yoksa Front-end mi. Ona göre ilerle. Angular JS bu dönemde bayağı yükselişte. AngularJS ile tarayıcı tabanlı işletim sistemi bile yapan firmalar var.

Dostum projeye göre değişir. O yönden bakmak çok da doğru olmaz. Sen bir firmaya girdiğin zaman Database Admin olacaksın. Dolayısı ille sabit bir maaşın olacak ama yüksek olacak. Ha kendi işini yapan bir firma olarak görürsen sizin işin fiyatı toplam maliyeti turnike cihazları dahil 20 30 bin arasıdır tahminimce.

Dostum projeye göre değişir. O yönden bakmak çok da doğru olmaz. Sen bir firmaya girdiğin zaman Database Admin olacaksın. Dolayısı ille sabit bir maaşın olacak ama yüksek olacak. Ha kendi işini yapan bir firma olarak görürsen sizin işin fiyatı toplam maliyeti turnike cihazları dahil 20 30 bin arasıdır tahminimce.
Çok iyi para ya, teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı