Veri tabanı mı, Web programcılıgı mı?

Graytex

Kilopat
Daha fazla  
1- Hangisi daha kolaydır?
2- Maaşları nelerdir TR'de ve ABD'de?
3- Lisede kaçıncı sınıfta neler öğretilir?
4- Hangisi öğrenirken daha keyif verir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hangisi daha kolaydır diye bir soru saçma olur çünkü kişiden kişiye değişir. 2. olarak maaş konusunda kimse tam bir bilgi veremez ama hangisi ile başlarsan başla ortalama 2500₺ alırsın (tahminim TR) yurt dışı konusunda bir fikrim yok ama alanında uzman isen 3.000$ altı maaş almazsın. (Ayrıca veritabanı yöneticiliğin ne kadar uzunsa o kadar maaş alırsın.) 3. olarak,Lise seni iyi bir iş ve maaşa götürmez çünkü teknik lisedeki bilgi ilkokul bilgisayar dersi bilgilerine benzer aşırı yüzeyseldir. önemli olan iyi bir üniversite eğitimi alman bu konularda.Ayrıca ben kendimden örnek vereyim: SQL(iyi derece),Oledb(iyi derece),Paradox(orta derece) ve Oracle(temel derece), veritabanları yönetebiliyorum. Aynı zamanda yazılım geliştiriciliği yapıyorum : C#(Uzman düzey),Java(İleri düzey),Python(İleri düzey),Php(Orta düzey), VB Net.(Uzman), C++(Orta düzey) gibi dillere de hakimim ve fen lisesi son sınıf öğrencisiyim. yani iyi bir uzman olmak insanda bitiyor. Son olarak hangisi eğlenceli konusunda tasarım ve grafiğe meraklıysan Web programcılığı.Veri yöneticiliği ve yazılımların veritabanlarına merakın varsa Veri tabanı admini daha keyiflidir.(y)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı