Verileri gizlemekle suçlanan Çin ilk defa 1000 üzeri ölüm bildirdi

Trump'ın Çin verilerine güvenmiyorum, ölümleri gizliyorlar açıklamasından sonra günlük 3-4 ölüm bildiren Çin bugün Wuhan'da 1290 ölüm bildirdi. Dün ise 0 ölüm bildirmişti.

Aslında bu şekilde verileri gizlediğini doğrulamış oldu. Çin an itibariyle toplam ölüm sayısında Belçika'nın bile gerisinde. Test sayısı ise açıklanmıyor.

1587109336269.png

Düz dünyacı olduk şimdi inandığımı kim söyledi.
Bir saniye, dünya zaten düzdür arkadaşlar. Öküzün boynuzları arasındadır hatta. Öküz sinirlenince ise depremler meydana gelir, saygılar 😄 Sen sıkma canını hocam, Türkçe anlama yetisine sahip her birey, anlatmak istediğini anlamıştır ☺

Bilinmeyen değil, açıklanmayan. Bu sayılar belki gerçek rakamın %1'i bile değildir. Çin hükümeti şeffaf bir hükümet değil.
İlk haber yapan gazetecilere şu an ulaşılamıyor, muhtemelen öldürdüler.

[/QUOE]

Aynen Çin her şeyi söylemiyor. Hatta Çin'de 5G'den dolayı hiçbir korona belirtisi göstermeden bayılan bir insan varmış öyle duydum ingiltere'dede Çin'dede yıkmışlar 5G binalarını bir de abi şey soracağım 5G aslında 117G'ymiş doğrumu geçen yıl bir videoda duymuştum etkileri de bu yüzden çok zararlı olacak diyordu adam bunun yüzünden olabilir mi bağışıklığı düşürdüğüde söyleniyor?

Rusya, İran ve K. Kore de hiç şeffaf değil.
Türkmenistan da öyle. Korona diyenleri hapse atıyor. Halkın maske takmasını yasakladı.

Bizim veriler de bana hiç tutarlı gelmiyor ama hayırlısı diyelim.

Bu arada hatırlatayım o kadar sağlık sistemimiz çok iyi diye övdükleri Türkiye, araştırmalara göre dünyada şu an 64. sırada.

Hayır doktorum. Ek ödemelerde yüzde 100 için yalan söylediler. Yaşadığım şehirde koronolı hastaların adı sızdırıldı. Sağlık müdürü içerde yatan hastanın adının yazdığı listeye yalan dedi. Siz sadece anlatılanları görüyorsunuz siz de haklısınız.

Hemen yalanlıyorlar. Türkiye her şeyi yalanlıyor siz de bir güzel inanıyorsunuz. 3 5 zararsız veri paylaşıyorlar.

Ölenlere pnömoniden öldü deseler doğrudur dersiniz. Aynı belirtilerin bakteriyel odaklı olanı. Kimse de çıkıp diyemez ya da kanıtlayamaz hayır pnömoni değil virüsten diye. Neyse iyi uykular Türkiyem.

Aslında akıllı bir ülke bunu yapmaz. Mesela şu an ABD neredeyse trafik kazalarından ölenleri bile virüs ölümü olarak yazacak. Çin'e karşı toplum baskısı yaratmaya çalışıyor. Salgın bittikten sonra Çin'i devirmek için eline fırsat geçti.

Virüsten etkilenen ülkeler Çin'den tazminat talep edebilir diye düşünüyorum çünkü bu virüsün yayılması tamamen Çin hükümeti yüzünden oldu.

Aslında akıllı bir ülke bunu yapmaz. Mesela şu an ABD neredeyse trafik kazalarından ölenleri bile virüs ölümü olarak yazacak. Çin'e karşı toplum baskısı yaratmaya çalışıyor. Salgın bittikten sonra Çin'i devirmek için eline fırsat geçti.

Virüsten etkilenen ülkeler Çin'den tazminat talep edebilir diye düşünüyorum çünkü bu virüsün yayılması tamamen Çin hükümeti yüzünden oldu.
Böyle bir şeyin mümkün olacağını ben sanmıyorum ama sayıyı yüksek tutmanın getirisi ve algısı elbet olacaktır.

Çin kendisine çekidüzen vermeli, zengin bir ülke ama halkı fakir, halkına para vermiyor, fakir olduklarından yemedikleri pislik kalmadı.

nmönö.png

(Çin'de bölgelere göre zenginlik dağılımı)

İlginç olan yaklaşık 10 gün kadar önce Çin'deki büyük işletmelerin %95'inin işbaşı yapmaya başlamış olması ve bazı okulların sezonu açması. Rakamları gizleyen bir ülkeden beklenmedik bir hareket.

Hayır doktorum. Ek ödemelerde yüzde 100 için yalan söylediler. Yaşadığım şehirde koronolı hastaların adı sızdırıldı. Sağlık müdürü içerde yatan hastanın adının yazdığı listeye yalan dedi. Siz sadece anlatılanları görüyorsunuz siz de haklısınız.

Hemen yalanlıyorlar. Türkiye her şeyi yalanlıyor siz de bir güzel inanıyorsunuz. 3 5 zararsız veri paylaşıyorlar.

Ölenlere pnömoniden öldü deseler doğrudur dersiniz. Aynı belirtilerin bakteriyel odaklı olanı. Kimse de çıkıp diyemez ya da kanıtlayamaz hayır pnömoni değil virüsten diye.Neyse iyi uykular Türkiyem.
zaten sizin kesimden başka gören bilen yok diğer geri kalan bilgisiz, cahil, salak vs.. ve pek tabii kanıt için akrabalarınız ya da tanıdıklarınız hep olayların içinde. Size laf anlatmaya çalışan da kabahat. Haklısınız ülke berbat bir durumda bir de korona çıktı felaket oldu mahvolduk bittik gittik yakalanan ölüyor hemen tüh...yoğun bakımda bile yer yok napacaksak aman yakalanmayalım yoksa maske bile yok ülkede hacı..

Yeni konular

Geri
Yukarı