Verileri kaybetmeden sistem nasıl düşürülür?

Dss kurt

Decapat
Dostlar iyi sosyaller örncelikle. Ofiste bulunan bilgisayar yakın zamanda Windows 10 21h2'den 22H2'ye yükseldi. Bilgisayar bu sebepten çok ağırlaştı. Normal format atmayı düşündüm ama içinde internette bulunmayan uygulamalar ve özel dosyalar mevcut. Sürümü veri kaybı olmadan düşürme veya sistem dışında tüm dosyaları yedekleyebilecek bir öneriniz varsa bekliyorum.

Dostlar iyi Sosyaller örncelikle. Ofiste bulunan bilgisayar yakın zamanda Windows 10 21h2'den 22H2'ye yükseldi. Bilgisayar bu sebepten çok ağırlaştı. Normal format atmayı düşündüm ama içinde internette bulunmayan uygulamalar ve özel dosyalar mevcut. Sürümü veri kaybı olmadan düşürme veya sistem dışında tüm dosyaları yedekleyebilecek bir öneriniz varsa bekliyorum.

Hocam başka bir hard diske kaydedin

Hocam PC çok ağır ve iş yüzünden fırsat bulamıyorum. Aslında sorunum özel uygulamalar. Özel ayarlar yapılması gerekiyor ama onları kim nasıl yapmış bilmiyoruz.

Windows kurtarma ayarlarına bakın belki güncellemeden önce kayıt aldıysa işe yarıyabilir ve C D diye diskler ayrılmışssa format atarken Windows'un olduğu C diskini seçince burada zaten Windows var deyip Windows old diye klasör açıp oraya kaydediyor, daha dün formatladım bende, format bittikten sonra oradan gerekli dosayalrı alıp kopyalarsınız yeni Windows'un olduğu dosyaalra.

oyunların bazıları kayıtları c ye koymuş bende windowsold klasöründen yenisine aktardım ve hiç sorunsuz çalıştı oyunlarım

Windows kurtarma ayarlarına bakın belki güncellemeden önce kayıt aldıysa işe yarıyabilir ve C D diye diskler ayrılmışssa format atarken Windows'un olduğu C diskini seçince burada zaten Windows var deyip Windows old diye klasör açıp oraya kaydediyor, daha dün formatladım bende, format bittikten sonra oradan gerekli dosayalrı alıp kopyalarsınız yeni Windows'un olduğu dosyaalra.

Oyunların bazıları kayıtları C ye koymuş bende windowsold klasöründen yenisine aktardım ve hiç sorunsuz çalıştı oyunlarım.

Evet hocam çok ve D diskleri mevcut. İş saatleri içerisinde uğraşamam tahminen. Dediklerinizi uygulasam PC 4 saat kendine gelemez tahminen ama iş sonrası boş bir vakitte deneyeceğim.

@waren586450 hocam Regedit dosyaları da mevcut. Onları da yedekleyebilsem sorunumu biraz düzeltmiş olurdum.

Cevaplarınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı