Verileri Kaybetmeden Windows 10 Home Yükseltme

Mert Baran

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Windows 7 Pro korsan sürümden Windows 10 yükselttim. Elimde Windows 7 Home keyi vardı zaten fakat bir ara işletim sistemim çökünce format atıp Windows 7 Pro yapmıştım, fakat şimdi Windows 10'a yükseltince Windows 10 Pro olarak yükseltti keyi girdiğimde kabul etmiyor. Sanırsam Windows 10 Home olması gerek kabul etmesi için. Peki ISO olarak Windows 10 Home kurarsam yedekleme almazsam yükseltmedeki gibi verilerimi silmeden otomatik kurar mı acaba? Veya farklı bir önerisi olan var mı bu konuda?

Hata kodunu araştırdığımda Windows'un bu yardım konusu karşıma çıkıyor. Windows help & learning - Microsoft Support Ama ben farklı bir şey merak ediyorum.
Bu arada yüksek RAM kullanımı sorunu yaşayan arkadaşlar ayarlardan gizliliğe girip arka plan uygulamalarından her şeyi kaparlarsa biraz rahatlıyor. Microsoft Edge kullanıyorsanız onu açık bırakabilirsiniz.

Ekran Alıntısı22548.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Pro sürümden Home sürümüne yükseltme olmaz, tam tersi olur. Bunun için temiz Home sürümü kurmalısın.

Ben zaten Pro sürümden Home sürümüne yükseltmek istiyorum diye bir şey belirtmemişim. Aksine senin dediğin gibi Home sürümünü ISO olarak kurarsam yedeklemezsem verilerimi kaybeder miyim diye sormuşum. Yükseltme yaparken otomatik verileri koruyor ya ondan bahsetmek istemişim. Yorumun için teşekkürler.

Pro sürümden Home sürümüne yükseltme olmaz, tam tersi olur. Bunun için temiz Home sürümü kurmalısın.

Ya da eski sistemime geri dönsem yükseltme ile Home kurabilir miyim? Windows 10 yükseltme sırasında bana Pro sürüme mi geçmek istersiniz yoksa Home sürümüne diye sormadan direkt Windows 10 Pro'ya geçiş yapmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı