Verstappen'in röportajı

Makaleler
12
Daha fazla  
Max Verstappen'in bugün bir röportajını gördüm konuyu açmak istedim bu yüzden.

Soru: Charles Leclerc, Sebastian Vettel, Lewis Hamilton üçlüsünden hangisiyle takım arkadaşı olmak istersin?

Max Verstappen: Farketmez, çünkü hepsini yenerdim.

Bu yaşta bu kadar ego sahibi olması normal değil. Şampiyon mentalitesi diyenleriniz olabilir ben öyle bakmıyorum.

Zeka anlamında bu Verstappen'in bir takım sorunları olsa gerek. Bir türlü olgunlaşamadı gitti. Uzun süredir F1 de olmasına rağmen pist üstündeki pilotlara karşı tavrı, küfürler savurması ve böyle saçma salak açıklamalar yapması en büyük defosu.

Geçen sene Verstappen'i, Leclerc çok güzel özetlemişti aslında. Ne kadar haklı olduğunu bir kez daha gördük.

Leclerc, Verstappen için bazen aptalca açıklamalar yapıyor demişti.

Bence şu an Verstappen hala kendisini kanıtlama çabasında, insanların gözünde kanıtlanmak istiyor ve bu sene şu ana kadarki en yakın geçen sene. Biraz Rosberg psikolojisi de diyebiliriz, her yerde böyle konuşarak kendi içinde de bunu telkin etme çabası gibi geliyor bana. Şampiyon olduktan sonra düzelecektir.
Ha bir de Marko Dede'nin onu 7/24 365 gün 5 saat 48 dakika 46 saniye pohpohlaması faktörü var :D.

Şampiyon mantalitesi diyenleriniz olabilir ben öyle bakmıyorum.
Ego ve kibir arasında ufak bir çizgi var, Verstappen bunu çoktan aştı.

Alonso da takım arkadaşları için cehennem hayatı yaşatan bir pilot ama onun ağzından bunun gibi bir şey duymadık, Schumacher gibi bir efsaneyi yendi üstelik.

Vettel zaten kibirli biri değil, en fazla şampiyonluk mücadelesi verirken sinir patlamalarına hakim olamayan biriydi sadece.

Leclerc'i genç kategorilerde 1 defa yendi sanırım Verstappen ama bu da şu lafı etmesi için geçerli neden değil.

Hamilton zaten o zaman bile efsane olmuş Alonso ve kazanmak için her şeyi yapan Rosberg'e karşı bu yılki mücadelenin benzerlerini önceden vermiş olan biri, en çiğ olduğu dönemlerde de bu kadar saçma bir beyanda bulunmadı hatırladığım kadarıyla. Kaldı ki Hamilton geçmişin en çirkin kazananlarından biriydi, yendiği takım arkadaşının moralini daha da bozmak için üstüne şapkasını atan bir adam.

Zeka anlamında bu Verstappen'in bir takım sorunları olsa gerek. Bir türlü olgunlaşamadı gitti.
Zeki ama çevresi kötü diyelim. Babasının kim olduğu malum, F1 tarihinde en sevilmeyecek 5-10 karakter arasında babası. Akıl hocası Jos olanın burnu... :D Geçmişe bakıp ders alamayan insanlardan inanılmaz soğuyorum.

Biraz Rosberg psikolojisi de diyebiliriz, her yerde böyle konuşarak kendi içinde de bunu telkin etme çabası gibi geliyor bana.
Rosberg hiçbir zaman bana X'i getirin yenerim diyecek kadar kibirli olmadı. Kaldı ki kendi jenerasyonunun titanına karşı mücadele vermişti, tarihsel olarak da ortak geçmişleri olduğu için ya bir şeyleri kanıtlayacak ya da sonsuza kadar kaybeden olarak anılacaktı. Rosberg'in o 3 yıl boyunca üzerinde olan baskıyı daha önce sadece Hunt-Lauda ve Prost-Senna mücadelelerinde gördük. Schumacher-Hakkinen demiyorum, onların üzerinde baskıdan çok daha profesyonel bir rekabet vardı.

Son düzenleme:
Kanıtlamak istiyorsa bir şeyler yapmalı. Böyle aptalca açıklamalar yakışmıyor. Aynı yaş grubundaki Charles Leclerc çok daha olgun. Keza Russell ve Norris de böyle bir karakter değil.

Babasının kim olduğu malum, F1 tarihinde en sevilmeyecek 5-10 karakter arasında babası. Akıl hocası Jos olanın burnu...
Bir de Marko var. 😂😂

Kaldı ki Hamilton geçmişin en çirkin kazananlarından biriydi, yendiği takım arkadaşının moralini daha da bozmak için üstüne şapkasını atan bir adam.
İlk defa senden duydum bunu.

Leclerc'i genç kategorilerde 1 defa yendi sanırım Verstappen ama bu da şu lafı etmesi için geçerli neden değil.
Kartingde yeniyordu. F3 ve F2 de beraber yarışmadılar. Önceki Formula serilerinde yarıştılar mı bilemiyorum, bildiğim kadarıyla yarışmadılar. Kartingde yarışmakla F1 de yarışmak bildiğin gibi bir değil. Eski Leclerc yok karşısında.

Ha bir de Marko Dede'nin onu 7/24 365 gün 5 saat 48 dakika 46 saniye pohpohlaması faktörü var.
😂😂
Ego ve kibir arasında ufak bir çizgi var, Verstappen bunu çoktan aştı.
Kesinlikle.

Keza Russell ve Norris de böyle bir karakter değil.
Norris öyle bir karakter muhtemelen, onun da çok çiğ hareketler yapacak potansiyeli var. Gerçi Verstappen ve diğerlerinin aksine Leclerc/Norris/Russell/Gasly (biraz büyük) arasında normalde de arkadaşlık ilişkisi var, Verstappen o grubun dışlanmış olanı karakteri nedeniyle. Norris en azından Russell ve Leclerc için bunu demezdi herhalde ama Ricciardo gibi geçmişte çok şey kanıtlamış sürücüye karşı olan beyanları da ortada. Haklıydı ama biraz çenesini tutması gerekiyor insanın.

Bir de Marko var. 😂😂
Toto Wolff bile melek kaldı bu yıl adamın yanında... İnanılmaz bir çirkeflik düzeyi var.

İlk defa senden duydum bunu.
2015 yılındaki şampiyonluğu kazandıktan sonra içerideyken Rosberg'in üzerine P2 şapkasını attı. Rosberg o sırada o mücadelenin kaybedeni olarak hayattan soğumuş şekilde bir köşede oturuyordu, Hamilton sırf pisliğine bunu yaptı ve bunu yaparken suratına bile bakmadı Rosberg'in. Rosberg de şapkayı Hamilton'a geri fırlattı, muhtemelen basının olmadığı anda aralarında büyük bir olay oldu. 2016 yılında Rosberg'in bu kadar agresif olmasının son etkisiydi o hareket.

Yeni fark ettim, o olayın videosunu Youtube sürekli Rosberg'e öneriyormuş. 😂😂😂

Screenshot_66.png

Son düzenleme:
Rosberg o sırada o mücadelenin kaybedeni olarak hayattan soğumuş şekilde bir köşede oturuyordu, Hamilton sırf pisliğine bunu yaptı ve bunu yaparken suratına bile bakmadı Rosberg'in. Rosberg de şapkayı Hamilton'a geri fırlattı, muhtemelen basının olmadığı anda aralarında büyük bir olay oldu. 2016 yılında Rosberg'in bu kadar agresif olmasının son etkisiydi o hareket.
Bu olayı net hatırlıyorum. Şapka'nın P2 olduğunu bilmiyordum ama. 😂 Dalga amaçlı attığını düşünmüyordum, ikisinin arası bozuktu o yüzden sanıyordum. Sen dalga amaçlı deyince benimde aklıma niye gelmiyor diyordum. Meğersem bildiğim bir olay.

Norris en azından Russell ve Leclerc için bunu demezdi herhalde ama Ricciardo gibi geçmişte çok şey kanıtlamış sürücüye karşı olan beyanları da ortada. Haklıydı ama biraz çenesini tutması gerekiyor insanın.
Evet Riccardo'ya karşı bu sene baya bir dolu, geçen seneki ciddiyetsiz halinden eser yok. Ancak şimdiye kadar Verstappen gibi değil hareketleri ve açıklamaları.

Gerçi Verstappen ve diğerlerinin aksine Leclerc/Norris/Russell/Gasly (biraz büyük) arasında normalde de arkadaşlık ilişkisi var, Verstappen o grubun dışlanmış olanı karakteri nedeniyle. N
Aslında yaşından değil de karakteri yüzünden öyle. Diğerleri çok iyi arkadaş. Gasly aralarında en büyüğü 25 yaşında, Verstappen 24 yaşında. Leclerc ile Verstappen'in yaşı arasında 1 ay fark var, 1 ay daha büyük Verstappen. Russell da bunlarla yaşıt.(23) En genci Lando Norris 21 yaşında.

Aslında yaşından değil de karakteri yüzünden öyle.
Yaşı nedeniyle demedim, karakteri nedeniyle dedim. Sadece Gasly'nin yaşı için diğerlerinden biraz büyük diye parantez içinde belirttim.

Verstappen o grubun dışlanmış olanı karakteri nedeniyle.

Dalga amaçlı attığını düşünmüyordum, ikisinin arası bozuktu o yüzden sanıyordum.
2 yıl üst üste biriken gerilimde bu hareketi bozulan arasını düzeltmek için yapmışsa Hamilton'ın büyük bir sosyal beceriksizliği var demektir. :D O anda o hareketi görünce benim Hamilton'a karşı olan azıcık desteğim de gitmişti, o destek de sırf McLaren'dan çıktığı için vardı.

Çok kibirli. Kötü bir sürücü değil, fakat çevresinden midir, hocalarının aşırı pohpohlamasından mıdır nedense çok kibirli.

Yaşı nedeniyle demedim, karakteri nedeniyle dedim. Sadece Gasly'nin yaşı için diğerlerinden biraz büyük diye parantez içinde belirttim.
Pardon ben yanlış anladım.

O anda o hareketi görünce benim Hamilton'a karşı olan azıcık desteğim de gitmişti, o destek de sırf McLaren'dan çıktığı için vardı.
Ya bırak Mclaren de üst üstte 5 yıl şampiyon olsaydı görürdüm seni. 😂😂

Yeni konular

Geri
Yukarı