Elektronik Vestel 50" 4K TV 10.399₺

Bu fiyat bandı için önereilen TCL ürünlerinin sorunu da garanti durumları. Arçelik, Beko, Vestel gibi ürünler için garantiyi kullanabilirken TCL kullanıcı yorumlarında ortak bir şekilde garantiden dert yanıyorlar. Ben de çok arada kaldım yoksa TCL genel anlamda aynı fiyat bandında daha iyi ürün veriyor.

@Şebnem Ferah Vestel olması bence uygun fiyatlı TV'lerde bir avantaj. Arıza durumunda yedek parça temini çok daha kolay oluyor. Türlü türlü markalar var ve parçasının temin edilemediği durumlar oluyor. Vestel'de öyle bir durum ben görmedim şimdiye kadar. Ben şu anda Samsung veya Vestel dışında pek TV bakmazdım açıkçası.

@Şebnem Ferah Vestel olması bence uygun fiyatlı TV'lerde bir avantaj. Arıza durumunda yedek parça temini çok daha kolay oluyor. Türlü türlü markalar var ve parçasının temin edilemediği durumlar oluyor. Vestel'de öyle bir durum ben görmedim şimdiye kadar. Ben şu anda Samsung veya Vestel dışında pek TV bakmazdım açıkçası.
Bazı kişilerin panelinin berbat olduğunu söylediği için bu şekil düşünüyordum, Vestel TV hiç kullanmadım sadece Samsung ve TCL deneyimleme şansım oldu.

@Şebnem Ferah Paneller zaten genelde ortak çıkıyor. Fiyat bandına göre bakarsanız, çoğu markanın panel üreticisi ve panel özellikleri benzer çıkar. Vestel'de Çin malı panel çıkan modeller de var LG çıkan da var bildiğim. Hatta işyerimdeki LG TV'ye Vestel anakartı taktırdım daha geçen. Yazılım daha önemli bence. Onu da sıkıntı yaratırsa Mi Box gibi bir cihazla aşabilir kullanıcı.

Ben, babam ve eşimin ailesi farklı zamanlarda satın aldığımız, Vestel fabrikasında üretilen Hi-Level, JVC ve Vestel marka TV almıştık. Hepsi 50 ekrandı. Ve 3 televizyonun 3'ü de 3. yılını tamamlayamadan aynı sorunlardan dolayı bozuldu. Hepsinde panel problemi çıktı ve bizim eve gelen Vestel'in kendi servisine sitemkar sözlerle bu durumu anlattığımda Vestel'in panellerinin berbat olduğunu, Samsung veya LG marka TV almanın en mantıklısı olacağını söyledi. Bunu söyleyen Vestel'in kendi yetkili servisi!

Eşimin kardeşi 6 yıldır sorunsuz şekilde LG kullanıyor. Babamlar da 2. TV olarak Samsung var. 7. yıl oluyor hâlâ taş gibi maşallah. Yerli diye Vestel aldık ama görüyorum ki kendi milletine yerleştirmeye çalışıyorlar 😒 Bugün bir panel TV maliyetinin %90'ı durumunda ve yaptırsanız bile aynı arızanın olmayacağının da garantisi yok. Yazılım falan hikaye.

Kaliteli paneller kullanan Samsung, LG gibi markalara yönelin derim. Biz bayağı pahalı şekilde deneyimledik çünkü...
Ucuz mal alacak kadar zengin olan alsın :)

Geri
Yukarı