Çözüldü Vestel v-Tab 1041 format atarken başa alıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

arminda

Hectopat
Yer
Gebze
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : Intel® Core™ i5-10200H
Ekran Kartı : nVIDIA® GeForce® GTX1650 Ti 4GB
Ram: 16GB (2x8GB) DDR4 2933MHz
SSD: 500GB CRUCIAL P5 PCIe M.2 2280
Meslek
IT
Kardeşime birkaç yıl önce devlet tarafından verilen Vestel'in v Tab 1041 model Windows 10 tabletinde mdm (Mobile Device Manager) yazılımı bulunuyordu. Bu yazılım geçen gün kullanıcı adı ve şifre istedi. Bizde kullanıcı adı ve şifreyi hatırlayamadığımızdan dolayı ben de format atma girişiminde bulunmak istedim. Kendi masaüstü bilgisayarımdan en son Windows 10(UEFI) ISO'sunu indirdim Microsoft'un sitesinden. Ardından Rufus yazılımı aracılığıyla flash diskime yazdırdım. Tabletten BIOS'a erişip Boot menüsünden flash diski seçip başlattım. Nihayet karşıma Windows kurulum erkanı geldi. Dil seçtikten sonra disk bölümlendirmeyi yaptım sonra dolması için beklemeye başladım. Dolduktan sonra bilgisayarınız yeniden başlatılacak ibaresi çıktı. Ardından tekrar beni Windows kurulumunun başındaki dil seçim menüsüne aktardı. Ben de bir şeyi yanlış yaptığımı düşünerek kurulum işlemine devam ettim ama kurulum döngüde kaldı sürekli beni en başa atıyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kurulum bitip yeniden başladıktan sonra tekrar boot menüsüne girip Windows boot manager'ı ya da SSD/HDD'yi seçin. Hep Flash bellekten başladığı için olur bu olay genellikle.

Windows kurulumun sonunda süre sayıyor. O süre zarfında USB sürücünüzü çekin.

Çözümünüz işe yaradı beni büyük bir külfetten kurtardınız her ikinize de teşekkürlerimi sunuyorum. Sağlıcakla kalın.

Format atamıyorum

Nasıl format attın. Ben atamıyorum 3 sene olmustur. Hala atamadım. Inat ettım...

Yıllar olmuş. Tam olarak sorununuz nedir daha açıklayıcı olursanız yardımcı olabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı