VGA Dönüştürücü ile No Sinyal Hatası

Deniz0106

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben bilgisayarımı vatan PC'den toplama yaptırdım. Bilgisayarım daha 2 aylık taze yani her şeyi fakat kasadan VGA çıkışı vermemişler aradığımda bana dönüştürücü kullanın dediler neyse kullanıyorum ama bir sure sonra bilgisayar ara ara mönitöre ekran gelmiyor ve bir sure sonra no sinyal hatası vermeye başlıyor. Bir kaç yer araştırdıktan sonra RAM'dan dolayı veya ekran kartından dolayı olduğunu öğrendeim fakat imkansız dediğim gibi iki sorunda yok dönüştürücü yerine HDMI'den TV'ye bağladığımda bir sorun yok. Mönitordede sorun yok RAM'ın yerini değiştirince düzeliyor fakat bir sure sonra tekrar aynı hatayı alıyorum 2 aydır kafayı yicem. Lütfen çözüm bulun...

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer ekran kartınız güncel bir kart ise elinizdeki dönüştürücünün aktif dönüştürücü olması gerekiyor.
Ek olarak görüntünün ilk önce gelip bir süre sonra yok olduğunu belirtmissiniz. Bilgisayarınızda bir problem oldugunu düşünmüyorum hdmi dan gayet sağlıklı görüntü alabiliyorsanız sorunun kaynağı dönüştürücüdür.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı